Sportive
BGL AİLE SEMPOZYUMU İSTANBUL’DA DÜZENLENDİ
  • Google+ ile paylaş
08.01.2018
Türkiye Basketbol Federasyonu, geleceğin profesyonellerinin yer aldığı Basketbol Gençler Ligi'nin oyuncu aileleri için sempozyum düzenledi.

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF), genç Türk basketbolcularının daha fazla süre almaları, inisiyatif kullanma becerilerini geliştirmeleri, oynama alışkanlığı kazanmaları ve yüksek mücadele atmosferinde profesyonel kariyerlerine hazırlanmaları amacıyla hayata geçirdiği Basketbol Gençler Ligi (BGL) için çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor.

Geleceğin profesyonellerinin yer aldığı Basketbol Gençler Ligi'nin oyuncu aileleri için 7 Ocak Pazar günü İstanbul'da Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi Kerem Aydınlar Kampüsü’nde TBF tarafından sempozyum düzenlendi.

TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu’nun açılış konuşması ile başlayan ve TBF CEO’su Ömer Onan’ın başarı hikayesi ile süren sempozyuma, TBF Sağlık Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ufuk Nalbantoğlu ve alanında uzman birçok konuşmacı katıldı.

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, Basketbol Gençler Ligi’ni Türk spor tarihinin en önemli başlangıçlarından biri olacağı inancıyla hayata geçirdiklerini belirtti. Türkoğlu, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Türkiye Basketbol Federasyonu olarak Basketbol Gençler Ligi’nde, çocuklarımızın daha fazla maç tecrübesi kazanmasını sağlamayı, rekabet edecekleri ortamı yaratmayı, hakemlerimizi geliştirmeyi, külüplerin altyapı yatırımlarını artırmayı ve yeni yıldızlar yaratmayı hedefledik. Doğasında kazanmak kadar kaybetmek de bulunan basketbola gönül vermiş aileler, çocukları için iyi planlanmış bir yol haritası çizerek onları bu zorlu yolculukta desteklemelidir.”

Türkiye Basketbol Federasyonu’nun genç sporcuların sürdürülebilir gelişimi için sadece sportif yönleri değil, tüm açılardan hazırlanmış bir program ile destek olunması gerektiği inancıyla hayata geçirdiği sempozyumda, gençlerin beslenme alışkanlıklarından, psikolojilerine kadar pek çok konuda, uzmanlarca hazırlanan oturumlar; TOFAŞ Basketbol Genç Takımı oyuncu ailelerinin de arasında olduğu konuklar tarafından ilgiyle takip edildi.

Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor