Budget
Mustafa V. Koç Spor Salonu
  • Google+ ile paylaş


Tofaş, tesis yatırımlarıyla da Türkiye’de basketbola desteğini sürdürüyor. Koç Holding ve Tofaş’ın Yönetim Kurulu Başkanlığını yapan merhum Mustafa V. Koç’un adını taşıyan Spor Salonu Bursa’da hizmete açıldı. 5 bin 800 metrekarelik alana kurulu tesis binlerce sporcuya hizmet verecek.

 

“Mustafa V. Koç Spor Salonu” 9 Haziran 2016 Perşembe günü, Koç Ailesi üyeleri, Koç Holding ve Tofaş üst yönetimi, Bursa yerel yönetimi, Türkiye Basketbol Federasyonu yöneticileri ile çok sayıda davetlinin katılımıyla hizmete açıldı. Toplam 5 bin 800 metrekarelik kullanım alanı içerisinde 3 basketbol sahası bulunan tesis, spor salonu, fitness merkezi, fuaye alanı, soyunma odaları, rehabilitasyon alanı ve ofisler ile birlikte 6 ana bölümden oluşuyor. Parke ve potaları NBA standartlarını taşıyan spor salonunun, toplam saha alanı ise 2.600 metrekare. Spor salonunda sahalar perdeler ile ayrılabilirken, gerektiğinde voleybol, masa tenisi gibi farklı spor dalları için de kullanılabiliyor.

 

Tofaş Fabrikası arazisi içerisinde yer alan Mustafa V. Koç Spor Salonu, Tofaş Spor Kulübü ve Tofaş çalışanlarının yanı sıra Bursa’daki amatör sporculara da hizmet verecek.

Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor