Dafron
ILIAS ZOUROS: KENDİ FELSEFEMİ OTURTACAĞIM
  • Google+ ile paylaş
25.12.2014
Türkiye Basketbol Ligi'nin 12. haftasında sahasında İstanbul Büyükşehir Belediyespor'a kaybeden TOFAŞ'ta Başantrenör Ilias Zouros ve genç oyuncu Tayfun Erülkü açıklamalarda bulundu.
TOFAŞ'ın başında ilk maçına çıkan Ilias Zouros üç gün önce takımın harika bir maç kazandığını söyledi. Defansta yeteri kadar iyi oynamadıklarını belirten Yunan coach, ''İki gün önce takımla antrenmanlara başladım. Kafamdaki sistemi oturtmak için yeterli zamanım olmadı. Bundan sonraki dönem için daha iyi hazırlanacağız. İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçı çok zor geçti. Zamana ihtiyacım var. Ligde zor bir durumdayız. Şu anki pozisyonumuz çok önemli değil. Doğru ve sistemli bir çalışma iyi bir sonuç verecektir'' dedi.
KENDİ FELSEFEMİ SAHADA UYGULAYACAĞIM
TOFAŞ'ın daha önce çok skorer bir takım oluğu ve İstanbul Büyükşehir Belediyespor karşısında az sayı kaydettiklerinin sorulması üzerine Zouros, ''Hücumda günden güne değişebilir. Geçen maç Dashaun Wood 33 sayı attı ama bugün tek bir oyuncu üzerine skor dağılmadı. Hücumda bazen iyi bazen de kötü günde olabilirsiniz. İlerleyen haftalarda ayarlar yapacağım. Kendi felsefemi basketbol sahasında da uygulayacağım'' diye konuştu.
SONUNU GETİREMEDİK
Tayfun Erülkü iki takım içinde kritik bir mücadele olduğunu belirterek, ''İstanbul Büyükşehir Belediyespor'u tebrik ediyorum'' dedi. Hedef maçını kaybettikleri için üzgün olduğunu belirten genç oyuncu kaybettikleri için üzgün olduklarını söyledi. Erülkü, ''Karşılaşmaya iyi başlamadık ama devrenin sonuna doğru farkı kapattık. İkinci yarıya da iyi başladık ama sonunu iyi getiremedik. Cumartesi günü oynayacağımız Rönesans TED Ankara Kolejliler maçına odaklanıp daha iyi mücadele etmek istiyoruz'' diye konuştu.
Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor