Dafron
ILIAS ZOUROS: SON GÜLEN BİZ OLACAĞIZ
  • Google+ ile paylaş
22.01.2015
Ligde ilk devrenin son haftalarında takımın başına geçen Yunan Antrenör Ilias Zouros, TOFAŞ Basketbol Takımı ve lig hakkında açıklamalarda bulundu.

Türkiye Basketbol Ligi'nde ikinci devrenin başlamasına az bir süre kala TOFAŞ Başantrenörü Ilias Zouros takımın başına geçtiği ilk dönemin çok zor geçtiğini belirtti. Zouros, ''Oyuncuları tam olarak tanımıyordum. İlk devrenin bitimine dört maç kala takımın başına geçtim ve bu periyotta sakatlıklarla yüzleştik. Andre Smith bu dönemde bazen antrenmanlara bazen de maçlara katılmadı ve bu da bizi zorladı'' dedi.

 Yeni gelen antrenörün felsefesini oturtması için zamana ihtiyacı olduğunu belirten Yunan antrenör, ''Bu periyotta maçın son bölümüne önde girdiğimiz ama kaybettiğimiz maçlar oldu. Bu zorlukları aşıp başarıya ulaşmak lazım. Devre arasında takımım biraz sert şekilde antrenman yapıyor. Eksiklerimizi gidermek ve oyun felsefemi oturtmak için yoğun çalışıyoruz. Uzun forvet pozisyonu için Miroslav Todic ile anlaştık. Onun da takıma ve şehre adapte olması zaman alacak belki ama ihtiyacımız olan bir takviye yaptık'' ifadesini kullandı.

 YABANCI KURALI REKABETİ ARTTIRDI

 Ligde ikinci devrenin çok zorlu geçeceğini belirten Zouros, ''İkinci yarı için olumlu bakıyoruz. İyi bir konuma gelebilmek amacındayız. Bu yüzden de antrenman antrenman ve devamında da maç maç düşünerek bize yakışan yere geleceğimize inanıyorum. Türkiye Basketbol Ligi Avrupa'nın en zor liglerinden biri konumunda. Yeni yabancı kuralıyla birlikte rekabet de artmış durumda. Kalan haftalarda puan sıralamasında iyi bir yer edinmek istiyoruz'' dedi.

 KOŞAN TARAF OLMALIYIZ

 Zouros, sezonun kalan bölümünde daha iyi savunma yapan bir takım olma hedefinde olduklarını ve sahada daha çok koşan taraf olmak istediklerini belirtti. Yunan antrenör, ''Sadece hızlı hücumda değil aynı zamanda set hücumunda da koşan taraf olmalıyız. Bunun için zamana ihtiyacımız var ama inanıyorum ki haftadan haftaya daha iyi olacağız. Güvenimizi kazanmak adına kazanmamız gerektiğinin farkındayız. Takımda yer alan genç oyuncular lig için yeterli değiller ve bunun için çok fazla ve sıkı bir biçimde çalışmaları gerekiyor. Bazıları ilerde çok iyi olabilir ama bunun için her gün üstüne koyarak gitmeleri gerekiyor'' ifadesini kullandı.

 HER İKİ TARAF İÇİN DE ZOR GEÇECEK

 Konum itibariyle her maçın çok önemli olduğuna değinen Zouros, 'Her maça aynı ciddiyetle çıkacağız. Bunların başlangıcını da Eskişehir'de yapacağız. NSK Eskişehir Basket takımı antrenör değişikliğine gitti ve bu yüzden hem onlar hem de biz sıkıntı yaşayacağız. Çünkü farklı bir sistemle sahada yer alacaklar. Bizim bu maçta tek ve mutlak hedefimiz galibiyet. Bunun için oraya gideceğiz'' dedi.

 BURADA ÜST DÜZEY BİR ORGANİZASYON VAR

 TOFAŞ Spor Kulübü'nün organizasyonu hakkında da konuşan Ilias Zouros, ''Buraya geldiğimde gördüğüm organizasyona çok şaşırdım. Avrupa'da üst seviye takımların seviyesinde bir sistem kurulmuş burada. Her şey çok iyi. Antrenörün ve oyuncunun sahaya konsantre olabilmesi için her şeyi en iyi şekilde sağlamaya çalışıyorlar. Burada olmam için çok iyi bir zamanda gelmedim ama inanıyorum ki sezonun sonunda gülen taraf biz olacağız'' diye konuştu.

Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor