Dafron
GÖNÜLLÜ ANTRENÖR EĞİTİM SEMİNERİ BAŞLADI
  • Google+ ile paylaş
04.02.2015
Haziran ayında düzenlenecek olan FIATBall Şenliği öncesi Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı gönüllüleri için antrenör eğitim semineri bugün TOFAŞ Spor Kulübü'nde başladı.

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) ile TOFAŞ Spor Kulübü iş birliğiyle düzenlenen 'Basketbol Gönüllüleri Eğitim Programı, Gönüllü Basketbol Antrenör Eğitim Semineri' Türkiye'nin 10 farklı şehrinden Bursa'ya gelen 28 gönüllü antrenörün katılımıyla başladı. 4-7 Şubat tarihleri arasında TOFAŞ Spor Kulübü Tesisleri'nde gerçekleştirilecek eğitimler 7 Şubat Cumartesi günü saat 14.00'te Atatürk Spor Salonu'nda oynanacak TB3L 16. hafta TOFAŞ Gelişim-Batman Petrol maçının izlenmesiyle son bulacak.  

TOFAŞ Spor Kulübü'nde düzenlenen seminerin açılış konuşmasını yapan Genel Menajerimiz Coşkun Teziç, ''TEGV ile bu organizasyonu düzenlemekten dolayı mutluluk duyuyoruz. 2000 yılından bu yana her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen FIATBall'da, sizler gibi basketbol gönüllüleri şehirlerindeki genç kardeşlerimizi eğitiyor. Burada sizleri ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz'' dedi. TEGV'in 'Bir çocuk değişir, Türkiye değişir' sloganına değinen Teziç, ''Bizler bu slogandan yola çıkarak her gönüllüye, her çocuğa dokunmak istiyoruz. Bu projenin Türkiye'de örneği yok. Bu açıdan siz gönüllülerimize büyük görev düşüyor'' diye konuştu. Daha sonra salonda Antrenör Burak Hacıismail tarafından 'Basketbol ile tanışma ve Oyun ile basketbol' eğitimi verildi.

Öte yandan geçmiş yıllarda FIATBall organizasyonunda öğrenci olarak yer almış olan beş gönüllü bu yıl gerçekleştirilen seminerde antrenör eğitimi alarak kendi eğitim parklarında yeni öğrencileri basketbolla buluşturmanın heyecanını yaşayacak. 

Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor