Dafron
TOFAŞ'IN DEVLERİ KÜLTÜR OKULLARI'NDA PANELE KATILDI
  • Google+ ile paylaş
26.03.2015
TOFAŞ Basketbol Takımı oyuncuları bugün Özel Bursa Kültür Okulları'nda panele katılırken yoğun bir ilgiyle karşılaştı.
TOFAŞ Basketbol Takımı oyuncuları bugün Özel Bursa Kültür Okulları'nda panele katılırken yoğun bir ilgiyle karşılaştı.

'TOFAŞ Okullarda' projesi kapsamında her hafta bir okula ziyaret gerçekleştiren TOFAŞ Basketbol Takımı oyuncularından Yiğit Arslan ve Lamar Patterson ile Pazarlama Sorumlusu Nedim Hızlıateş bugün Özlüce'de bulunan Özel Bursa Kültür Okulları'nda öğrencilerle bir araya geldi. Okula girişten itibaren öğrencilerin yoğun ilgisiyle karşılaşan Kırmızı Beyazlı oyuncular panelde ise sorular karşısında adeta ter döktü. 

Bir birinden zor ve ilginç soruların sorulduğu panelde katılımcılar arasından Yiğit Arslan'a sorulan soruda, ''Türk basketbolu istikrarsız bir grafik çiziyor bunu nasıl yorumluyorsunuz'' denildi. Genç oyuncu A Milli Basketbol Takımının bir geçiş sürecinde olduğunu söylerken, ''Alttan benim de içimde bulunduğum güzel bir jenerasyon geliyor. Bu sene altyapı şampiyonlarında iki Avrupa Şampiyonluğu kazandık. Türk halkı bize inansınlar ve desteklesinler'' cevabını verdi.
İLK DURAK TOFAŞ
Lamar Patterson'a kariyerinin sorulması üzerine Amerikalı oyuncu, profesyonel kariyerine Türkiye'de TOFAŞ'la başladığını belirterek, ''Buraya gelmeden önce Amerika'da Pittsburgh Koleji'nde oynuyordum. İlk yurt dışı deneyimim TOFAŞ'la oldu. Burada olmaktan çok mutluyum'' diye konuştu. Patterson'a kimi idol aldığı sorulurken başarılı oyuncu Kobe Bryant yanıtını verdi. 
DEVAMINI GETİRMEK İSTİYORUZ
Öğrenciler bir yandan merak ettiği soruları sorarken diğer yandan da Türkiye Basketbol Ligi'nde cumartesi günü oynanacak Darüşşafaka Doğuş maçı hakkında oyuncuların düşünceleri sordular. Yiğit Arslan kendilerini zor bir maçın beklediğini belirterek, ''Geçene hafta sahamızda önemli bir galibiyet aldık. Bunun devamını getirmek istiyoruz. Sizlerin de desteğiyle bu maçı da kazanmak istiyoruz'' dedi. 
HEDEFİM EUROLEAGUE
Öğrencilerden hiç basketbolu bırakmayı düşündünüz mü soru gelirken, Lamar Patterson, ''Asla'' yanıtını verirken, Yiğit Arslan'sa lise yılları zamanında üniversite sınavına hazırlanırken derslerin ve antrenmanların yoğunluğu nedeniyle bir ara bırakmayı düşündüğünü fakat daha sonra antrenörünün de kendisine destek olmasıyla devam ettiğini söyledi ve ekledi, ''En büyük hedefim A Milli Takımın değişilmez oyuncusu olmak istiyorum ve kariyerime Euroleague'de devam etmek istiyorum'' dedi. 
BASKETBOLU BIRAKMAM SÖZ KONUSU DEĞİL
Panelde öğrenciler bir yandan başarılı sporcularla ilgilenirken diğer yandan da Nedim Hızlıateş'e de soru sormayı ihmal etmedi. Eski bir basketbolcu olduğunun hatırlatıldığı ve basketbolu bırakmanın zor olup olmadığı soruldu. Hızlıateş basketbolu bıraktıktan sonra da aktif olarak sporun içinde bulunduğunu belirterek, ''Spor yaşantımın bir bölümünü Almanya'da geçirdim. Orada oynadığım takımda basketbolu bıraktıktan sonra antrenör olarak görev aldım. Türkiye'ye döndüğümde de eski takımım TOFAŞ'ta Pazarlama Sorumlusu olarak başladım. Görüldüğü gibi basketbolu bırakmam söz konusu değil'' diye cevap verdi.

Ziyaret sonunda okul beden eğitimi öğretmenleri ve idarecileri katılımlarından dolayı Yiğit Arslan, Lamar Patterson ve Nedim Hızlıateş'e çiçekle beraber okul öğrencilerinin yapmış olduğu cam boyaması çerçeveler hediye edildi. Her panel sonunda gelenek haline gelen 'Selfie' fotoğraf çekimi de yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.
Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor