Koray Spor Store
Tofaş yeni sezon hazırlıklarına başladı.
  • Google+ ile paylaş
14.08.2014
2014-2015 sezonunda üç kulvarda birden mücadele edecek olan TOFAŞ, yeni sezon hazırlıklarına kendi tesislerinde yaptığı ilk antrenmanla başladı.
Türkiye Basketbol Ligi'nde son 3 sezondur play-off'a kalma başarısı gösteren ve bu sene de hedefini bu doğrultuda belirleyen TOFAŞ, yeni sezon hazırlıklarına bugün gerçekleştirdiği antrenmanla başladı. Yerli oyuncuların katılımıyla gerçekleşen ilk antrenmana izinli olan Samet Geyik katılmadı. Yabancı oyuncularınsa Bolu kampında önce Bursa'da olacakları bildirildi. Hafta sonuna kadar atletizm antrenmanı yapacak olan Kırmızı Beyazlılar kondisyoner Serdar Ergök nezaretinde çalışacak.
Antrenman öncesinde konuşan Başkan Efe Aydan, yeni sezonunun kendilerine hayırlı olması dileğinde bulundu. Türk oyuncularının yaş ortalamasının 19,8 olduğunu belirten Aydan, "Ligin en genç kadrosuyla lige giriş yapıyoruz. Yabancı oyuncularımızın da katılımıyla iyi bir ekip oluşturacağız. Umarım sakatlıksız bir sezon geçiririz. Oyuncularıma ve teknik ekibime olan inancımız çok fazla" dedi. Efe Aydan ayrıca, Ahmet Çakı'nın ayrılmasından sonra takımın başına getirdikleri Erhan Toker için de, "Uzun yıllardır altyapımızda görev yapan Erhan hocamızı takımımızın başına geçirdik. Kendisinin arkasındayız. Uluslararası alanda başarısını kanıtlamış bir isim. Kendisiyle birlikte hedeflenen başarılara ulaşacağız" diye konuştu.
Yeni sezonun hayırlı olmasını dileyen A Takım Antrenörü Erhan Toker, hafta sonuna kadar yapacakları kondisyon antrenmanıyla Bolu kampına hazırlık süreci olacağını belirtti. Toker, pazartesi gününden itibaren salonda çalışmalarına devam edeceklerini belirtirken, ‘’Yerli oyuncularımızla sezonu açtık. Yabancı oyuncularımız şu an Bursa’da değil ama onlar da bireysel çalışmalarına başladı. Bolu kampı öncesi onlarda Bursa’ya gelecekler ve ayın 24’ünde Bolu’ya tam takım halinde gideceğiz’’ dedi. Yeni sezonda beş yabancıyla mücadele edeceklerini belirten tecrübeli antrenör, ‘’Bu sene çok değişik bir lig olacak. Bizim aklımızdaki belli ve bu doğrultuda bir kadro kurduk. İnandığımız yabancı oyuncularla genç oyuncuları harmanlayarak elimizden gelenin en iyisini sahaya koymaya çalışacağız. Güzel basketbol oynayarak herkesin sempatisini kazanmak hedefindeyiz. İnşallah başarılı bir sezon geçiririz ve herkese doğru bir takım örneği vermiş oluruz’’ diye konuştu.

TOFAŞ yeni sezon hazırlıklarını 23 Ağustos’a kadar Bursa’da sürdürecek. Arından da 24 Ağustos - 2 Eylül tarihleri arasında Bolu’da kamp çalışmalarını sürüdürecek.
Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor