Dafron
TOFAŞ SAHASINDA KAYBETTİ
  • Google+ ile paylaş
13.04.2015
Türkiye Basketbol Ligi 26. haftanın kapanış mücadelesinde TOFAŞ sahasında konuk ettiği Galatasaray Liv Hospital’a 93-73 mağlup oldu.

Türkiye Basketbol Ligi 26. haftanın kapanış mücadelesinde TOFAŞ sahasında konuk ettiği Galatasaray Liv Hospital’a 93-73 mağlup oldu.

 

Atatürk Spor Salonu'nda oynanan mücadeleye TOFAŞ, Barış, Gordon, Lamar, Todic ve Elonu beşiyle başladı. Karşılaşmaya Elonu'nun basketleriyle 4-0'lık başlangıç yapan TOFAŞ olsa da ilk 5 dakika sonunda 9-9'luk eşitlik vardı. Galatasaray Liv Hospital ilk kez 5.02'de Carter'la öne geçti: 9-11. Karşılıklı basketlerle geçilen bu bölümde TOFAŞ 8. dakikada Tayfun'un üçlüğüyle skora dengeyi getirdi: 19-19. Çeyreğin kalan dakikalarında rakibi karşısında 9-1'lik  seri yakalayan İstanbul ekibi periyodu 28-20 üstün tamamladı.

 

İkinci çeyreğin ilk bölümü karşılıklı sayılarla geçilirken 15. dakika Galatasaray Liv Hospital'in 40-32'lik üstünlüğüyle geçildi. Rakibi karşısında savunma yapmakta zorlanan TOFAŞ farkı bir tülü kapatamazken skor bir ara 34-46'ya geldi. Devrenin sonunu iyi oynayan Sarı Kırmızılı ekip oldu ve soyunma odasına 38-48'lik üstünlükle girdi.

 

Üçüncü çeyrek TOFAŞ'tan Elonu'nun basketiyle başlasa da Galatasaray Liv Hospital orta mesafeli atışlardan bulduğu sayılarla farkı giderek açtı ve 24.37'de Carter'in smacıyla skoru 44-60'a getirdi. Çeyreğin kalan bölümünde Sarı Kırmızılı ekip farkı 20'ye çıkarırken final periyoduna 70-52 Galatasaray Liv Hospital üstünlüğüyle girildi.

 

Dördüncü çeyreğin başında da konuk ekibin üstünlüğü vardı. TOFAŞ rakibi karşısında skor üretmekte zorlanırken savunmada da bir türlü istediklerini yapamayınca 35. dakika 80-61 Galatasaray Liv Hospital üstünlüğüyle geçildi. Kalan bölüm de karşılıklı basketlerle geçildi ve TOFAŞ sahadan 93-73'lük mağlubiyetle ayrıldı.  

DEVRE ARASINDA MİNİKLERDEN GÖSTERİ

 

Mücadelenin devre arasında Özel Egeberk Anaokulu öğrencileri dans gösterisi yaptı. Yaklaşık 80 minik öğrenci dans ve jimnastik performanslarını sergilerken tribünleri dolduran taraftarlar alkışlarıyla destek oldu.  


Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor