Dafron
TOFAŞ PANELDE MORAL BULDU
  • Google+ ile paylaş
22.04.2015
Ligde pazar günü kritik maça çıkacak olan TOFAŞ öğrencilerle buluştu ve moral topladı.
Ligde pazar günü kritik maça çıkacak olan TOFAŞ öğrencilerle buluştu ve moral topladı.

Türkiye Basketbol Ligi'nin 28. haftasında 26 Nisan Pazar günü saat 17.00'de Bursa Atatürk Spor Salonu'nda Rönesasn TED Ankara Kolejliler'i konuk edecek olan TOFAŞ'ta Yiğit Arslan, Mert Çevik, Muhsin Yaşar ve Pazarlama Sorumlusu Nedim Hızlıateş bugün Üçevler Şehit Faik Gökçen Ortaokulu'nda öğrencilerle bir araya geldi. Okul Müdürü Osman Aşık'ın misafirliğinde yaklaşık 200 öğrenci ve öğretmenin katıldığı panelde öğrenciler sporculara birbirinden ilginç sorular sordu.

Öğrenciler genç basketbolcuların en büyük hedeflerinin ne olduğunu sorarken, Yiğit, ''Milli takımın değişilmez oyuncularından olmak istiyorum. İlerleyen yıllarda Eurolegue seviyesinde bir takımda oynayıp başarılı olmak istiyorum. Bu hedefimin doğrultusunda da çalışıyorum'' dedi. Mert Çevik de hayalinin Eurolegue'de 'Final Four' oynamak olduğunu belirtti. Muhsin Yaşar'a NBA'de hangi takımda oynamak istediğinin sorulmasına üzerine genç pivot Miami Heat yanıtı verirken öğrencilerden büyük alkış aldı.

Öğrencilerden 'Basketbolla uğraşmasaydınız hangi mesleği yapmak isterdiniz' sorusu üzerine Mert, sanatçı, Muhsin futbolcu yanıtını verirken Yiğit Arslan'sa siyasetçi cevabını verdi. Bir öğrencinin Nedim Hızlıateş'e basketbolcuların neler yaptığını dinlediklerini ve bildiklerini fakat kulüpte idarecilerin nasıl bir çalışma ortamına sahip olduklarını merak ettiklerini sorarken, Hızlıateş, 'TOFAŞ Spor Kulübü birbirini uzun yıllardır tanıyan insanların olduğu bir yer. Aile ortamımız var bu da bize büyük bir motivasyon veriyor. Kulüpte her arkadaşımız elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyor'' yanıtını verdi. Hızlıateş ayrıca öğrencilere daha önce gelmiş oldukları maçlarda vermiş oldukları desteklerden dolayı teşekkür ederken, ''Pazar günü Atatürk Spor Salonu'nda hepinizi görmek istiyoruz. Desteğinize çok ihtiyacımız var'' diye konuştu.

Ziyaret sonunda öğrencilerin hazırlamış olduğu ve üzerinde ''TED maçını kazanacağınızı biliyoruz, sizlere güveniyoruz'' yazılı pankartla TOFAŞlı oyunculara duydukları desteği ortaya koydular. Günün anısına öğrencilerle anı fotoğrafı çektirilirken Kırmızı Beyazlı oyuncular Yiğit Arslan, Mert Çevik be Muhsin Yaşar öğrencilere bol bol imza dağıttı.
Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor