Sportive
TOFAŞ'TAN BURSALI ÇOCUKLARA 2600 TOP VE 8 POTA HEDİYE EDİLDİ
  • Google+ ile paylaş
24.06.2015
TOFAŞ Spor Kulübü'nün 40. yılına özel, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Büyükşehir Belediyespor Kulübü işbirliğiyle gerçekleştirilen ‘Her Galibiyete Bir Pota, Her Sayı Bir Top’ projesinin teslim töreni Şahin Başol Spor Kompleksi'nde gerçekleştirildi.
TOFAŞ Spor Kulübü'nün 40. yılına özel olarak Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Büyükşehir Belediyespor Kulübü işbirliğiyle gerçekleştirilen ‘Her Galibiyete Bir Pota, Her Sayı Bir Top’ projesinin teslim töreni bugün Şahin Başol Spor Kompleksi'nde gerçekleştirildi.

Türk basketbolunun köklü kulüplerinden biri olan TOFAŞ 40. yılında da gençleri spora teşvik etmek amacıyla Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Büyükşehir Belediyespor Kulübü ile ortak olarak gerçekleştirdiği 'Her Galibiyete Bir Pota, Her Sayı Bir Top' projesi bugün gerçekleştirilen törenle sona erdi. Şahin Başol Spor Kompleksi'nde düzenlenen törene TOFAŞ Spor Kulübü Başkanı Efe Aydan, Pazarlama Sorumlusu Nedim Hızlıateş, Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkan Yardımcısı İlhan Satık, Büyükşehir Belediyespor Basketbol Takımı Antrenörü Ali Özbay, antrenörler ve sporcular katıldı. Yapılan törende proje kapsamında, Bursa’da ihtiyacı belirlenen okullara, 2014-2015 sezonu Türkiye Basketbol Ligi’nde TOFAŞ'ın 2600 sayısı için basketbol topu ve alınan 8 galibiyet için de basketbol potası bugün Bursa Büyükşehir Belediyesi'ne teslim edildi. 

Törende konuşan Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkan Yardımcısı İlhan Satık, TOFAŞ'ın 40. yılında yapmış olduğu bu anlamlı projede birlikte yer aldıkları için çok mutlu olduğunu belirtirken, ''Basketbol toplarını Milli Eğitim Müdürlüğü'yle birlikte yapmış olduğumuz 'Okulda Hayat Var' projesi kapsamında ihtiyacı olan okullara dağıtacağız. Basketbolun daha çok yayılması bizim ve TOFAŞ Spor Kulübü'nün hedefi. Bu sene TOFAŞ sıkıntılı bir sezon geçirdi. Ama yeni sezonda yeniden en üst ligde yer alacaktır. Kendilerine şimdiden bu zorlu yolda başarılar diliyorum. Bizimle birlikte böyle bir proje üreten TOFAŞ Spor Kulübü Başkanı Efe Aydan'a bir kez daha katkılarından dolayı teşekkür ediyorum'' diye konuştu.

Bursa'da basketbolu yaymak adına her zaman taşın altına ellerini koyduklarını belirten TOFAŞ Spor Kulübü Başkanı Efe Aydan, ''Bugün TOFAŞ Spor Kulübü olarak 2600 basketbol topunu ve 8 potayı Büyükşehir Belediyemize teslim ediyoruz. Bu toplar ve potalarla buluşacak olan yeni çocuklarımıza da basketbolu basketbolu sevdirmeyi amaçlıyoruz. Aralarından belki çok iyi basketbolcular çıkacak. Bu projeye destek olan Bursa Büyükşehir Belediyesi'ne ve Büyükşehir Belediyespor'a da teşekkürlerimi iletiyorum'' ifadelerini kullandı.
Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor