Koray Spor Store
Tofaş, Pro Star turnuvasını kötü noktaladı.
  • Google+ ile paylaş
20.09.2014
Fransa’daki Pro Star Turnuvası’nda grupta oynadığı maçlardan mağlubiyet ile ayrılan Tofaş, turnuvanın 5. Lik maçında Nantarre ile karşılaştı.
Tofaş, karşılaşmaya Wood, Harris, Uğur, Samet ve Elonu beşi ile başladı. Shuler ve Riley’nin sayıları ile Tofaş’ın yaptığı top kayıplarını cezalandıran Nanterre karşılaşmanın ilk 2 dakikasını 5-0 önde geçti. Tofaş, ilk sayılarını Elonu ile buldu. (5-2) Hücumda yaptığı basit top kayıpları ile rakibine kolay sayı imkanları veren Tofaş, son 4 dakikaya girilirken rakibinin 19-6’lık üstünlük kurmasına engel olamadı. Farkı koruyan Nanterre ilk çeyreği 30-16 önde kapattı.
İkinci çeyreğe de üstünlüğünü sürdürerek başlayan taraf ev sahibi ekip oldu ve Jaiteh’in pota altından bulduğu sayılarla 3. Dakikaya 37-16 önde girdi. Erol Can’ın dış atışlardan bulduğu sayılar ile Tofaş, farkı azaltmaya çalışsa da ilk yarının son 4 dakikasına girilirken Nanterre, 44-25’lik avantaj elde etti. Devrenin sonuna kadar da avantajını sürdüren ev sahibi ekip ilk yarıyı 53-32 önde kapattı.
İkinci yarıda da skoru koruyan Ev sahibi Nanterre sahadan 90-58 galip ayrıldı.
Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor