Sportive
ORHUN ENE: SPORTİF BAŞARIYA GİDEN YOL DAHA FAZLA OYUNCU YETİŞTİRMEK
  • Google+ ile paylaş
23.08.2015
Yeni sezonla birlikte TOFAŞ Basketbol Takımının Başantrenörlük görevine gelen Orhun Ene, Kırmızı Beyazlıların geleceği ve Çanakkale kampıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Yeni sezonla birlikte TOFAŞ Basketbol Takımının Başantrenörlük görevine gelen Orhun Ene, Kırmızı Beyazlıların geleceği ve Çanakkale kampıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

                          

Kampın ilk haftasının oyuncular için çok önemli olduğuna değinen Başantrenör Orhun Ene, ''Benim için önemli olan ciddi bir kondisyon yüklemesi yaptık. Oyuncuların en zorlandığı hafta kampın ilk haftasıdır. Takım olarak bu bölümü sakatlık olmadan atlattığımız için mutluyum. Bugünden itibaren basketbol antrenmanına daha fazla ağırlık vereceğiz ama şiddetini arttırmadan da kondisyon çalışmalarına devam edeceğiz''dedi.

 

GENÇ OYUNCULARIN ARZUSU HEYECANLANDIRIYOR

 

Hem genç oyuncular hem de tecrübeli oyuncularla istedikleri takım kimyasını oturttuğunu belirten Ene, ''Genç oyuncularımızın çalışma ve gelişme arzusunu görmek bizi heyecanlandırıyor. Onların bu performansı bizi yukarı çekeceği için antrenmanda da istediğimiz verimi alacağımızı düşünüyoruz. Tecrübeli oyuncularımız zaten işin bilincinde. Onlar hem saha içinde hem de saha dışında bize yardımcı oluyorlar. Bu da takım olmamız yolunda çok önemli bir şey'' ifadesini kullandı.

 

İŞİMİZ HİÇ  KOLAY DEĞİL

 

Türkiye Basketbol Ligi'nin zor bir lig olduğuna değinen tecrübeli çalıştırıcı, ''Bu dönemde sportif başarı çok önemli. Onu hiçbir şekilde göz ardı etmiyoruz. Sportif başarıya giden yol daha iyi oyuncu yetiştirmek, iyi oyuncu almak,iyi basketbol oynamak, iyi saha içi ve saha dışı organizasyon kurmak. Bunları biliyoruz ve o anlamda da güzel bir model oluşturmaya çalışıyoruz. Yeni sezonda zor bir ligde oynayacağız. Bu sene işimiz hiç kolay değil ama sorunsuz bir şekilde atlatıp önümüze umutla bakmak istiyoruz'' dedi.

 

YENİLENEN BİR TOFAŞ VAR

 

TOFAŞ ailesine hep saygı duyduğunu söyleyen Orhun Ene, bu aileye yeni giren bir insan olduğunu ve bugüne kadar basketbola yapmış oldukları katkılardan dolayı hep saygı duyduğunu belirtti. Ene, ''Kulübümüz yeni tesisleriyle, yenilenen yapısıyla kabuk değiştiriyor. Yenilenen bir TOFAŞ var. Bu yapılanma tam anlamıyla bittiğinde Türkiye'ye örnek olacağını düşünüyorum. Takım bütçemizin iki üç katına yeni tesislere yatırım yapılıyor. Bu göz ardı edilmemesi lazım. Keşke TOFAŞ gibi on  kulüp daha olsa'' dedi.

 

BİZ BÜYÜK BİR AİLEYİZ

 

TOFAŞ'ın Bursa'yı basketbolda her zaman temsil etmesi gereken bir kulüp olduğunu belirten Orhun Ene, bu anlamda taraftarlarınızı yanlarında görmek istediklerini söyledi. Başarılı çalıştırıcı, ''Fabrikamızla beraber de çok büyük bir aileyiz. Kendi ailemiz içinde de en öne basketbolu koyarak TOFAŞ ailesini temsil etmeye çalışıyoruz. Eski günlerdeki birlikteliği hem sahada gösterdiğimiz basketbolla hem de o insanlar birlikte kurduğumuz diyalogla aradaki bağlantıyı kuracağımızı düşünüyorum'' diye konuştu.

Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor