Dafron
FEDERASYON KUPASI BASIN TOPLANTISI YAPILDI
  • Google+ ile paylaş
12.09.2015
13 – 18 Eylül tarihleri arasında Denizli’de gerçekleşecek olan Federasyon Kupası’nın basın toplantısı Gazi Mustafa Kemal İlk Mektebi’nde yapıldı.
13 – 18 Eylül tarihleri arasında Denizli’de gerçekleşecek olan Federasyon Kupası’nın basın toplantısı Gazi Mustafa Kemal İlk Mektebi’nde yapıldı.

Dokuz Kavaklar Spor Salonu, Pamukkale Üniversitesi Spor Salonu ve Vali Recep Yazıcıoğlu Spor Salonu’nun ev sahipliği yapacağı organizasyonda, Türkiye Basketbol Ligi’nde yer alan tüm takımlar mücadele edecek.

Gazi Mustafa Kemal İlk Mektebi’nde gerçekleştirilen basın toplantısının açılış konuşmasında Gençlik Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Levent Tuncay, Denizli Organize Sanayi Bölge Müdürü Tanju Beştaş, Denizli Basketbol İl Temsilcisi Bora Tuncay ve TBF Ligler Direktörü Ayhan Özgümüş söz aldı ve takımlara başarılar dilediler.

Sonrasında kulüp antrenörleri ve oyuncular kürsüde yer aldı. TOFAŞ Başantrenörü Orhun Ene bütün takımlara sakatlıksız iyi bir turnuva dilerken, ''Türkiye Basketbol Ligi'nde çok kaliteli takımlar var. İlerleyen senelerde Süper Lig'den daha fazla oyuncuyu bu ligde göreceğimize inanıyorum. Kalitenin her geçen gün daha da artacağına inanıyorum'' dedi. 

Kırmızı Beyazlıların takım kaptanı Kaya Peker de bütün takımlara başarılar dileyerek konuşmasına başladı. Tecrübeli oyuncu sezon öncesindeki en ciddi sınavlarının olduğunu belirtirken, ''İyi bir hazırlık dönemi geçirdik. Burada kendimizi görme ve eksiklerimizi ilerleyen zaman buna göre giderme şansımız olacak. Umarım sakatlıksız güzel bir turnuva olur'' diye konuştu. 

TOFAŞ'ın mücadele edeceği B Grubu fikstürü şu şekilde; 

13 Eylül Pazar
 17:30Pamukkale Üniversitesi Spor Salonu - İstanbul DSİ - TOFAŞ

14 Eylül Pazartesi
15.15 Pamukkale Üniversitesi Spor Salonu - TOFAŞ-Eskişehir Basket

15 Eylül Salı
13.00 Pamukkale Üniversitesi Spor Salonu - Bandırma Kırmızı  - TOFAŞ

17 Eylül Perşembe
17.30 Pamukkale Üniversitesi Spor Salonu - TOFAŞ - Sakarya Büyükşehir Belediye Basket

18 Eylül Cuma
15.15 Pamukkale Üniversitesi Spor Salonu - Denizli Basket - TOFAŞ 

Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor