Dafron
FİNALİN ADI DEMİR İNŞAAT BÜYÜKÇEKMECE:TRABZONSPOR M.P.
  • Google+ ile paylaş
25.09.2015
15. Cevat Soydaş Basketbol Turnuvası 3. gününde grup liderlerini belirleyecek maçlarda Demir İnşaat Büyükçekmece Basketbol'la Trabzonspor Medical Park rakiplerini yenerek grup lideri olarak finale çıkan takımlar oldu.
15. Cevat Soydaş Basketbol Turnuvası 3. gününde grup liderlerini belirleyecek maçlarda Demir İnşaat Büyükçekmece Basketbol'la Trabzonspor Medical Park rakiplerini yenerek grup lideri olarak finale çıkan takımlar oldu.

TOFAŞ Spor Salonu'nda oynanan günün ilk maçında Demir İnşaat Büyükçekmece iyi başladığı mücadelenin ilk 5 dakikasını 15-10 önde geçti. Çeyreğin kalan bölümünde de rakibine karşı üstünlüğünü sürdüren İstanbul ekibi ilk periyodu 29-20 üstün tamamladı. İkinci çeyrek karşılıklı basketlerle başlarken Rönesans TED Ankara Kolejliler 15 sayı (22-37) geri düşse de çeyreğin son bölümünde yabancı oyuncularının sayılarıyla soyunma odasına 40-32 geride girdi.

Üçüncü çeyreğe çok iyi bir başlangıç yapan Demir İnşaat Büyükçekmece Basketrol Michael Roll'un basketleriyle 25. dakikada farkı 17 sayıya çıkardı: 37-54. Çeyreğin bu dakikasından itibaren Gürcü oyuncu Victor Sanikidze ile farkı eriten Rönesans TED Ankara Kolejliler  28.30'da skoru 51-60'a getirdi. Periyodun kalan bölümünde farkın daha da kapanmasına izin vermeyen İstanbul temsilcisi final periyoduna 63-54 üstünlükle girdi. 

Dördüncü çeyreğe iyi başlayan taraf bu kez Rönesans TED Ankara Kolejliler oldu. Başkent ekibi Kalin Lucas ve Frank Elegar'dan da skor katkısı alınca farkı giderek azalttı ve 39. dakikada skoru 68-70'e getirdi. Büyük heyecana sahne olan son bir dakikalık bölümde az hata yapan taraf Demir İnşaat Büyükçekmece Basketbol oldu ve sahadan 73-68'lik galibiyetle ayrıldı. Bu sonuçla İstanbul ekibi finale çıkan ilk takım oldu. Maçın en skorer isimleri 22'şer sayıyla Michael Roll ve Vctor Sanikidze oldu.

İKİNCİ FİNALİST TRABZONSPOR MEDICAL PARK

Günün ikinci mücadelesinden B Grubu'nun liderinin belirleneceği maçta Trabzonspor Medical Park oyuna hızlı bir başlangıç yaptı ve 5. dakikayı 15-4 önde geçti. Çeyreğin kalan bölümünde rakibine sadece 2 sayı şansı veren Bordo Mavili ekip periyodu 28-6 üstün tamamladı. İkinci çeyreğe de iyi başlayan Trabzonspor Medical Park 12. dakikada farkı 20 sayıya çıkardı: 33-13. Deividas Dulkys ile rakibi karşısında farkı eritmeye çalışan Yeşilgiresun Belediye 17.dakikayı 37-22 geride geçti. Devrenin kalan bölümünde de üstünlüğünü sürdüren Bordo Mavililer soyunma odasına 45-30 üstün girdi.

Üçüncü çeyrek  karşılıklı basketlerle başlarken Yeşilgiresun Belediye boyalı alandan bulduğu basketlerle 27. dakikada skoru 54-41'e getirdi. Çeyreğin kalan bölümünde Trabzonspor Medical Park Odom'un basketleriyle farkı yeniden 21'e sayıya (64-43) çıkarsa da final periyoduna 64-45 üstün girdi. Dördüncü çeyreğin başında Perkins ile skor üreten Giresun ekibi 35. dakikayı  71-57 geride geçti. Kalan bölümde üstünlüğünü kaybetmeyen Trabzonspor Medical Park sahadan 88-68'lik galibiyetle ayrılarak ikide iki yaptı ve B Grubu lideri olarak finale kalmayı başardı. Maçın en skorer ismi Bordo Mavili ekipten 20 sayıyla Darius Odom oldu.

15. Cevat Soydaş Basketbol Turnuvası A Grubu'nu yenilgisiz tamamlayan Demir İnşaat Büyükçekmece Basketbol grup birinci olurken, Rönesans TED Ankara Kolejliler bir galibiyet, bir mağlubiyetle grup ikincisi ve galibiyeti bulunmayan TOFAŞ'sa grup üçüncüsü oldu. 

B Grubu'nunda oynadığı iki maçı da kazanan Trabzonspor Medical Park grup lideri olurken, bir galibiyet, bir mağlubiyeti bulunan Yeşilgiresun Belediye grup ikincisi ve galibiyeti bulunmayan Royal Halı Gaziantep'se grup üçüncü oldu. 

Bu sonuçların ardından son günün programı ise şu şekilde;

26 EYLÜL CUMARTESİ

14.00 TOFAŞ - Royal Halı Gaziantep (5.'lik-6.'lık)

16.00 Rönesans TED Ankara Kolejliler - Yeşilgiresun Belediye (3.'lük-4.'lük)

18.00 Demir İnşaat Büyükçekmece Basketbol - Trabzonspor Medical Park (Final)

Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor