Dafron
FEDERASYON KUPASI FİNALLERİ 2 EKİM'DE BAŞLIYOR
  • Google+ ile paylaş
30.09.2015
2-6 Ekim tarihleri arasında İstanbul Abdi ipekçi Spor Salonu'nda düzenlenecek Federasyon Kupası Final Grubu basın toplantısı yapılırken maç programı da belli oldu.
2-6 Ekim tarihleri arasında İstanbul Abdi ipekçi Spor Salonu'nda düzenlenecek Federasyon Kupası Final Grubu basın toplantısı yapılırken maç programı da belli oldu.

Denizli’de oynanan TBL Federasyon Kupası eleme karşılaşmaları sonrasında TOFAŞ, Afyon Belediye, Acıbadem Üniversitesi, Orkide Gediz Üniversitesi, Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve Akhisar Belediyesi final grubuna yükselme başarısı göstermişti.

Abdi İpekçi Spor Salonu'nda düzenlenen basın toplantısında konuşan TOFAŞ Başantrenörü Orhun Ene; ''Denizli'de oynana maçlar öncesinde kafamızda bazı soru işaretleri vardı peş peşe 5 maç oynamayla ilgili ama daha sonra herkes için faydalı olduğunu düşünüyorum. Finallerde başarılı altı takımla bir araya geldik. Çok güzel ve keyif alacağımız bir süreç bizi bekliyor. Burada olmaktan dolayı mutluluğumu ifade etmem gerekiyor. Tüm takımlara başarılar diliyorum'' dedi. Tecrübeli antrenör turnuvanın önemli olduğunu ve değer verdiklerini belirtirken, ''Kaybetmeye tahammülü olmayan takımlardan biriyiz. İyi olan takım mayıs ayında belli olacak. Buradan ziyade asıl hedefimiz mayıs olduğunu belirtmek istiyorum'' diye konuştu.  

TBL Federasyon Kupası Final Grubu Grupları ve maç programı şu şekilde:

D GRUBU
Tofaş
Afyon Belediye
Sakarya Büyükşehir Belediyesi

E GRUBU
Acıbadem Üniversitesi
Orkide Gediz Üniversitesi
Akhisar Belediyesi

2 EKİM CUMA
16:00 TOFAŞ – Afyon Belediye  (TRT SPOR)
18:15 Acıbadem Üniversitesi – Orkide Gediz Üniversitesi  (TBF TV)

3 EKİM CUMARTESİ
15:00 Sakarya Büyükşehir Belediyesi – TOFAŞ (TBF TV)
17:15 Akhisar Belediyesi - Acıbadem Üniversitesi (TBF TV)

4 EKİM PAZAR
15:00 Afyon Belediye - Sakarya Büyükşehir Belediyesi (TBF TV)
17:15 Orkide Gediz Üniversitesi - Akhisar Belediyesi (TBF TV)

6 EKİM SALI
20:30 D Grubu 1.si – E Grubu 1.’si (TRT SPOR)

Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor