Dafron
ORHUN ENE: HENÜZ İSTENİLEN SEVİYEDE DEĞİLİZ
  • Google+ ile paylaş
20.10.2015
Türkiye Basketbol Ligi'nin iddialı ekiplerinden TOFAŞ'ta Başantrenör Orhun Ene, ikide iki yaptıkları için sevindiklerini fakat hala istenilen seviyeye ulaşamadıklarını söyledi.

Türkiye Basketbol Ligi'nin iddialı ekiplerinden TOFAŞ'ta Başantrenör Orhun Ene, ikide iki yaptıkları için sevindiklerini fakat hala istenilen seviyeye ulaşamadıklarını söyledi.

 

Sezon öncesinde 8'de 8 yaparak kazanılan Federasyon Kupası'nın ardından lige dönen TOFAŞ, ligde çıktığı İstanbul DSİ ve Pertevniyal mücadelelerini de kazanarak çıktığı resmi maçlarda yoluna yenilgisiz devem ediyor. Kırmızı Beyazlıların tecrübeli çalıştırıcısı Orhun Ene Pertveniyal maçını kazandıkları için moral olarak iyi olduklarını fakat iki hafta sonunda hala istenilen seviyede olmadıklarına değindi. Ene, ''Federasyon Kupası genelinde oynadığımız maçlar esasında bizim şu an oynamamız gereken basketboldu. Henüz o seviyede değiliz. Bunun nedenleri sezon öncesi yorucu maç periyodu, sakat oyuncularımızın çokluğu ve bunun beraberinde sağlıklı oyuncularımızın üzerine fazla yük binmesi sebep oldu'' dedi.

 

Ligin daha henüz başında olduklarını belirten Orhun Ene, ''Biz iyi basketbol oynayarak kazanmak istiyoruz. Sakat olan arkadaşlarımız da aramıza katıldıkça daha iyi ve tempolu oynayacağız. Hazırlık döneminde oynadığımız maçların tamamını kazanmak kolay değil. O anlamda bizim en iyi olmayı düşündüğümüz yer sezonun sonu play-off'un başlangıcı'' ifadelerini kullandı.

 

Ligin 3. haftasında 23 Ekim Cuma günü deplasmanda Mondi Melikşah Üniversitesi'ne konuk olacaklarına da değinen tecrübeli çalıştırıcı, ''Çok iyi iki yabancı, iyi yerli oyuncular ve iyi bir teknik ekibin başında olduğu tehlikeli bir deplasman. Ligde kolay maç yok. Bunun herkes farkında olması lazım. İyi hazırlanıyoruz. Oradaki atmosfere iyi uyum sağlayarak galibiyet serimize devam etmek istiyoruz'' diye konuştu.

Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor