Dafron
TOFAŞ'IN DEVLERİNDEN MESLEK LİSESİ KOÇLARI PROGRAMINA DESTEK
  • Google+ ile paylaş
10.12.2015
TOFAŞ Basketbol Takımı antrenörleri ve oyuncuları Meslek Lisesi Koçları Programı’na gönüllü olarak katılan Orhangazi Meslek Lisesi Öğrencileri ile buluştu.
TOFAŞ Basketbol Takımı antrenörleri ve oyuncuları Meslek Lisesi Koçları Programı’na gönüllü olarak katılan Orhangazi Meslek Lisesi Öğrencileri ile buluştu.

TOFAŞ Basketbol Takımı, Cargill-Bursa Orhangazi Fabrikası’nın Orhangazi Meslek Lisesi öğrencileri ile gerçekleştirdiği Özel Sektör Gönüllüleri Derneği’nin (ÖSGD) Meslek Lisesi Koçları Programının 2015-2016 eğitim öğretim yılı açılış buluşmasına davet edildi. Daveti memnuniyetle kabul eden Kırmızı Beyazlıların Yardımcı Antrenörleri Sedat Özyer ve Yalçın Küçüközkan'la birlikte ve Milli Takımlarda görev yapmış, Bursa bölgesinden yetişen genç oyuncularından Yiğit Arslan, Muhsin Yaşar ve Kadir Bayram Bursa-Tofaş Anadolu Arabaları Müzesi'nde yapılan buluşmaya katıldı.

Samimi bir sohbet ortamında geçen etkinlikte programa katılan öğrenciler, antrenör ve oyunculara; “Spor, başarı, hedef koyma, motivasyon, planlı çalışma” gibi konularda sorular yönelttiler. Etkinlikte ilk olarak konuşan Sedat Özyer, ''Gençlerle bir araya gelmek ve sizlere mesleğimiz çerçevesinde başarıdan, motivasyondan ve elbetteki planlı çalışmadan söz etmek bizlere için de çok anlamlı oldu'' diye konuştu. Türk basketbolunda hem oyuncu hem de antrenör olarak sayısız takımda başarıya ulaşan Yalçın Küçüközkan da, sporcu kimlikleriyle bir gencin bile gelecek yolculuğunda bu kısacık birliktelikleri sayesinde iz bırakabilirse çok daha mutlu olacaklarını söyledi.

Sırasıyla söz alan Muhsin Yaşar, Yiğit Arslan ve Kadir Bayram, böyle bir etkinlikte bulundukları için çok mutlu olduklarını ve yaş itibariyle bir birlerini anlayacakları seviyede gençlerin burada olduğunu vurgularken, ''Bizler o yaşlarda hedeflerimizi belirlediğimiz için bugünlere geldik. Kendilerini tanımaları, hedeflerini belirlemeleri ve şimdiden o hedefler için disipline olmaları gerekiyor'' diye konuşurken, çok keyifli bir gün geçirdiklerini de sözlerine ekledi.

Etkinlik, grup fotoğrafı ve oyunculardan imzalı fotoğrafların alınmasından sonra Tofaş Anadolu Arabaları Müzesi’nin gezilmesi ile devam etti. Ardından öğrenciler Cargill Orhangazi Fabrikası’na geçerek kendi koç grupları ile yapılan toplantılara katıldılar.

Meslek Lisesi Koçları Programı hakkında;
Özel Sektör Gönüllüleri Derneği(ÖSGD) Meslek Lisesi Koçları Programı, Mart 2013'te Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ile imzalanan bir protokol ile hayata geçmiştir. ÖSGD'ye üye olan 45 şirketin katılım gösterdiği programda meslek lisesi öğrencilerinin kişisel ve profesyonel gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla 2013’den bu yana yaklaşık 900 gönüllü, iki günlük Koçluk Becerileri ve Uygulama Modülleri Eğitimi’ni tamamlayarak programı uygulamaya başlamıştır. Proje tamamen gönüllülük esası ile ilerliyor. İş dünyasından gönüllü olan çalışanlar Meslek Liselerinin 10.sınıfları içerisinden programa gönüllü olarak katılmak isteyen öğrenciler ile çalışmaya başlıyorlar. Aynı öğrencilerle 11.sınıfta da programa devam ediyorlar. Hatta 12.sınıfta da 1 veya 2 buluşma gerçekleştirebiliyorlar. Gençlerin bu en önemli dönemlerinde onlara uzun soluklu destek olan tek program olma özelliğine sahip “Meslek Lisesi Koçları Programı” Türkiye’de 13 farklı şehir, 221 okul ve 6800’e yakın öğrenciye ulaşmıştır.

Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor