Sportive
TOFAŞLI SPORCULAR HÜRRİYET ANADOLU LİSESİ'NDE ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU
  • Google+ ile paylaş
07.01.2016
İlk yarının son deplasmanı öncesinde TOFAŞ'ta Yardımcı Antrenör Yalçın Küçüközkan, Ümit Sonkol, Yiğitcan Turna ve Yiğit Arslan'la birlikte Pazarlama Sorumlusu Mesut Gökçe bugün Hürriyet Anadolu Lisesi'nde öğrencilerle söyleşide bir araya geldi.
İlk yarının son deplasmanı öncesinde TOFAŞ'ta Yardımcı Antrenör Yalçın Küçüközkan, sporculardan Ümit Sonkol, Yiğitcan Turna ve Yiğit Arslan'la birlikte Pazarlama Sorumlusu Mesut Gökçe bugün Hürriyet Anadolu Lisesi'nde öğrencilerle söyleşide bir araya geldi.

Türkiye Basketbol Ligi'nin 16. haftasında deplasmanda Adanaspor'a konuk olacak olan TOFAŞ'ta Yardımcı Antrenör Yalçın Küçüközkan, sporculardan Ümit Sonkol, Yiğitcan Turna ve Yiğit Arslan'la birlikte Pazarlama Sorumlusu Mesut Gökçe bugün Hürriyet Anadolu Lisesi'nde düzenlenen panelde öğrencilerle basketbol yaşantıları üzerine sohbet etti. 

Sezonun bu bölümüne kadar göstermiş oldukları performansın neye bağlı olduğunun sorulması üzerine Yardımcı Antrenör Yalçınküçüközkan, takımda arkadaşlığın çok üst seviyede olduğunun ve bunun da sonuçlara yansıdığını belirterek, ''Uzun zamandır böyle bir birine bağlı bir takım görmedim. Her ne kadar tecrübeli oyunculardan kurulu bir kadro gibi görünsek de genç oyuncular da aldıkları görevi yerine getirerek takımı beklenen noktaya çıkardı. Bu da bizlere şu an için başarıyı getiriyor'' dedi.

Eğitim ve sporu bir arada götürmenin zor olup olmadığının sorulması üzerine Ümit Sonkol, ''Ben üniversitede Makine Mühendisliği okuyordum. Basketbol oynarken eğitimimi de devam ettirdim ve üniversitede gerçekten iyi bir bölüm kazandım. Ama ben hayatıma basketbolcu olarak devam etmek istediğimden dolayı eğitimime son sınıfta ara verdim. Eğer sistemli bir şekilde devam ederseniz ikisinin bir arada yürümemesi için bir sebep yok'' ifadelerini kullandı.

Uzak mesafelerden attığı basketlerle tanınana Yiğitcan Turna'ya bunu nasıl başardığının ve neler hissettiği sorulurken, Turna, ''Basketbola başladığım dönemden beri orta sahadan basket atmayı deniyorum. Ve yıllar geçtikçe de artık daha dengeli atıyorum ve girdikçe de insanlara heyecan veriyor. Bir kere Banvit'le Galatasaray maçında kendi yarı sahamdan atıp maçı uzatmaya götürmüş ardından da maçı kazanmıştık. Bu da unutamadığım bir anı'' diye konuştu.

Genç bir hayranı Yiğit Arslan'ı 2012 yılından beri takip ettiğini söylerken altyapı Milli Takımlarda önemli başarılar elde ettiklerini ve bunu neye bağladığının sorulması üzerine, genç oyuncu, ''Bizim jenerasyonumuz yetenekli isimlere sahip. Her maçta belli isimler ortaya çıkmıyor. Farklı farklı oyuncular sorumluluk alıp maç kazandırabiliyor. Güzel bir birlikteliğimiz var ve bu da bize başarıyı getiriyor. Umarım bu yaz da güzel bir başarı elde eder ve ülkemizi gururlandırırız'' dedi.  

Okul Müdürü Özcan Koç katılımlarından dolayı Kırmızı Beyazlılara teşekkür ederken özlenen TOFAŞ'ı yeniden ortaya çıkardıkları için emeği geçen herkesi tebrik ederek sezon sonunda şampiyonluğa ulaşacaklarından şüphelerinin olmadığını da sözlerine ekledi. Ziyaret sonunda Kırmızı Beyazlılar öğrencilerle toplu fotoğraf çektirerek, imza dağıtıp fotoğraf çektirdi.

Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor