Sportive
ORHUN ENE: İKİNCİ YARI OYUNUN HER İKİ YÖNÜNÜ DE İYİ OYNADIK
  • Google+ ile paylaş
06.02.2016
Bu sezon ikinci kez 100 sayı barajını aşıp kazanan TOFAŞ'ta Başantrenör Orhun Ene ve genç oyuncu Berkan Durmaz açıklamalarda bulundu.
İlk yarıda Pertevniyal karşısında 16 hücum ribaundu verdiklerine değinen Orhun Ene, ''İlk yarı iyi gayret ettik, enerji verdik ama 16 hücum ribaundu verdik. İkinci yarı oyunun her iki yönünde daha başarılıydık. Pertevniyal'i genç bir takım olarak görmüyorum. Belki yaşları genç olabilir ama tecrübeleri bir hayli fazla. Böyle organizasyonlarda oyuncuların motive olması kolay değil. Buradaki oyuncular kendi yaş gruplarındaki en iyi oyuncular'' ifadelerini kullandı.

Rakiplerinden maç öncesinde çekindiklerini belirten Ene, ''Bazen kaşınıza hiç beklenmedik şekilde çıkıp sizi zorlayabiliyorlar. Açıkçası bu anlamda hem çekiniyorduk hem de saygı duyuyorduk. Ama oyuncularım hem savunmada gösterdikleri istek, arzu, yardımlaşma hem de hücumdaki konsantrasyonlarıyla iyi bir yüzde yakaladık. Savunmada da istediğimiz işleri yaptık. Rakibin de organizasyonunu bozduk. Tabii ki kadro olarak hem bütçe olarak hem de tecrübe olarak daha derin bir kadroyuz. Kendi ciddiyetimizi bozmadan sezonun kalanında devam etmek istiyoruz. Pertevniyal'e de kalan maçlarda başarılar diliyorum'' diye konuştu.

''TECRÜBEYLE VE GENÇLERİN ENERJİSİYLE KAZANDIK''
Bugün İstanbul'da kendisine kadro şansı bulan genç oyuncu Berkan Durmaz, ''Bu maçın için önemini ve tehlikeli oyuncularının olduğunu biliyorduk. Biz tecrübeyle ve genç oyuncuların da enerjisiyle yüksek skorlu bir galibiyet aldık. Herkesi tebrik ederim'' ifadelerini kullandı.


Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor