Koray Spor Store
ERHAN TOKER: İKİNCİ YARI HÜCUMDA YANLIŞ KARARLAR VERDİK
  • Google+ ile paylaş
02.11.2014
Türkiye Basketbol Ligi'nin 4. haftasında deplasmanda Fenerbahçe Ülker'e 80-70 yenilen TOFAŞ'ta Başantrenör Erhan Toker ve Erol Can Çinko maç sonunda açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe Ülker maçına iyi başladıklarını ve oyunun özellikle ilk yarısında istediklerini sahaya yansıttıklarını belirten Erhan Toker, ''Rakibimiz de yorgundu zaten. Oyuna ortak olmaları kolay olmadı. Üçüncü dördüncü periyot gibi biraz daha savunma sertliğini arttırdılar. Biz de ikinci yarıda hücumda bazı yanlış kararlar verdik. Dashaun Wood yorulunca Lamar Patterson'a bıraktı topları. Organizasyon bozukluğu olunca kolay hızlı hücumlar yedik. Bunun neticesinde savunma biraz düştü'' dedi. İstanbul'da oynamanın zor olduğunu söyleyen Toker, bugüne kadar oynadıkları oyunlardan biraz daha iyi oynadıklarını belirtti. Toker, ''Harcadığımız enerjiye bakarsak da 80 sayının altında yiyebilirdik. Bir tane daha uzun pozisyonuna oyuncu ekledik. Bunun da faydasını çok gördük. Elonu bugün faul problemi yaşadı. Bugün Samet'i çok aradık. Hastaydı, kednisini çok oynatamadık. Nitekim maçın sonunu iyi getiremedik. Fenerbahçe Ülker'i tebrik ediyorum'' diye noktaladı.


''İKİNCİ YARI SERTLİK DİRENCİMİZİ KAYBETTİK''
Fenerbahçe Ülker karşısında maç istedikleri gibi başladıklarını kaydeden Erol Can Çinko, ''Özellikle savunmada tamamiyle istediğimiz her şeyi sahaya yansıttık. Hücumda da boş topları iyi kullandık ve istediğimiz sayıları bulduk. İlk yarıyı önde kapattık. Üçüncü çeyrekte sertlik direncimizi kaybedince fark bir anda kapandı. Son çeyrekte de maç gitti geldi ve nitekim kaybettik. Kırılma anlarında doğru kararlar veremedik. İyi mücadele ettik. Kazanabilirdik de. Son ana kadar maçın içindeydik. Kaybettiğimiz için üzgünüz'' dedi. Yarın (bugün) Eurochallenge ilk maçı için Rusya'ya gideceklerini belirten Çinko, Avrupa kupasına kazanarak başlayacaklarına inandığını söyledi.

Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor