Dafron
BAŞKANIMIZ OKAN BAŞ AS TV'DE SATIRBAŞI PROGRAMINA KATILDI
  • Google+ ile paylaş
05.05.2016
Türkiye Basketbol Ligi’nde sezonu şampiyon tamamlamak istediklerini belirten TOFAŞ Spor Kulübü Başkanı Okan Baş, Yeni Nesil Tofaş projesi hakkında da AS TV'ye açıklamalarda bulundu.

Türkiye Basketbol Ligi’nde sezonu şampiyon tamamlamak istediklerini belirten TOFAŞ Spor Kulübü Başkanı Okan Baş, Yeni Nesil TOFAŞ projesi hakkında da AS TV'ye açıklamalarda bulundu.

TOFAŞ Spor Kulübü Başkanı Okan Baş AS TV’de yayınlanan Satırbaşı Programı’nın konuğu oldu. Programda, geçtiğimiz günlerde hayata geçirilen Türkiye’nin uzun soluklu basketbol altyapı projesi olan Yeni Nesil TOFAŞ’la ilgili açıklamalar yapan Baş, Türkiye Basketbol Ligi’nde yer alan Kırmızı Beyazlı takım ile ilgili de değerlendirmelerde bulundu. Baş, “Normal sezonu lider bitiriyoruz ancak henüz her şey bitmedi. Play-off müsabakalarını da başarıyla geçip, geçen sene düştüğümüz lige yeniden çıkmak istiyoruz” dedi.

KENDİMİZE GÜVENİYORUZ

Deplasmanda Sinpaş Denizli Basket ile oynayacakları normal sezonun son maçının ardından 12-14 Mayıs’ta Bursa’da iki tane çok önemli play-off maçlarının olduğunu hatırlatan Okan Baş, “Bursalılar’ı takımımızı desteklemeye bekliyoruz. Kendimize güveniyoruz, iyi bir takımız ve gücümüzün farkındayız, kimseyi de küçümsemiyoruz ancak maçlar oynanmadan kazanılmıyor. Süper Lig’e yükselmemiz halinde zorlu bir sezon bizi bekliyor olacak. Hedefimiz hemen şampiyon olmak değil. Öncelikle kalıcı olmak, daha sonra Avrupa kupalarında mücadele etmek” şeklinde konuştu.

YENİ NESİL TOFAŞ BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ 

Çocuklara spora erişimde fırsat eşitliği yaratmayı hedefleyen Yeni Nesil TOFAŞ Projesi’yle ilgili AS TV’de açıklamalarda bulunan TOFAŞ Spor Kulübü Başkanı Okan Baş, projenin geri dönüşlerinin memnun edici olduğunu söyledi. Basketbolun bir araç olduğunu, çocukları hayata hazırlamak ve iyi bir eğitim almaları için bu işe girdiklerini vurgulayan Baş, “Bursa’da 6 bölgemizdeki 6 okulda, yaklaşık 650 çocukla bu projeye başladık. Bu deneme sürecinde insanların tepkisi nasıl olacak, aileler bu işe nasıl bakıyor bunları görmek istedik. Çok da büyük ilgi çekti. Geldiğimiz noktada ailelerin, çocukların olumlu tepkisi bizlere ilerisi adına güven verdi. İnsanların ağzından güzel düşünceler duymak bize gerçekten büyük keyif veriyor” şeklinde konuştu. 


Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor