Dafron
ORHUN ENE: İYİ BİR AİLE OLABİLİRSEK BAŞARI GELECEKTİR
  • Google+ ile paylaş
15.08.2016
Yeni sezonun ilk antrenmanından önce basın mensuplarına açıklamalarda bulunan TOFAŞ Başantrenörü Orhun Ene, başarıya giden yolun aile olmadan geçtiğini belirtti.
Antrenman öncesinde yeni sezonla ilgili açıklamalarda bulunan Başantrenör Orhun Ene, ülke olarak çok sıkıntılı günler atlattıklarını belirterek, ''Çok şükür bu dönemi ülkece en güçlü şekilde geride bıraktık. Özgürlüğümüz olsun, demokrasimiz olsun bunları devam ettirebilecek konumdayız. Ülkemizin geçtiği sıkıntılı dönemde basketbol açısından bakacak olursak transferde sorunlar yaşadık ama istediğimiz oyuncuları alarak bugün sezona tam kadro halinde başlıyoruz. Oturmuş kadromuzun üzerine iyi olduğunu düşündüğümüz isimleri dahil ettik ve güzel bir kadro oluşturduğumuzu düşünüyorum'' ifadelerini kullandı.

Yurtiçi ve yurtdışı hazırlık programlarını hazırlarken eksiklerini ortadan kaldıracak şekilde planladıklarını belirten tecrübeli antrenör, ''Bugün de bunun başlangıcını yaptık. Ne kadar iyi takım olursanız olun basketbol olarak iyi olmanız lazım. Bu hazırlık dönemini de iyi geçirmemiz gerekiyor. Elinizde ne kadar iyi yabancılar olursa olsun iyi bir aile olursak başarılı olabileceğimize inanıyoruz. Bununla beraber bu aileyi güçlü halde tutacak ana unsur da seyircidir. Onların desteğine inanıyoruz. Bursa'yı basketbol şehri yapma yolunda ilk görevimiz olan Basketbol Süper Ligi'ne çıkmayı başardık. Yıllar önceki o coşkulu basketbol şehri olan Bursa'yı tekrardan bu ruha ve yapıya kavuşturmak hedefimiz. Bu sezon taraftarımızı daha çok yanımızda görmek istiyoruz'' dedi.

Son olarak sezona tam kadro halinde başlamayı özellikle çok istediklerini söyleyen Orhun Ene, ''Güçlü bir kurumu, güçlü bir şehir Türk sporunda temsil ediyoruz. Oyuncularımızın bunun bilincinde olması lazım. Çünkü bizlerden beklenti çok. Ses getirecek transfere imza atacak bütçemiz olmadığı için bizim çok çalışmamız lazım. Bunun içinde erkenden bir araya gelerek, aile olma yolunda adımları atmak istedik'' diye konuştu.
Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor