Dafron
TOFAŞ'TAN OTİSTİK ÇOCUKLAR İÇİN ANLAMLI SPONSORLUK
  • Google+ ile paylaş
18.08.2016
Sosyal projelere yaptığı katkılarla fark yaratan TOFAŞ Spor Kulübü, Renk Otizm Derneği'nin Basketbol Yaz Okulu sponsoru oldu.
Spor Toto Basketbol Ligi'nde mücadele edecek olan TOFAŞ sporun her kademeden çocuğa ulaşması için çalışmalarına devam ediyor. Bursa'da faaliyet gösteren Renk Otizm Derneği'nin düzenlemiş olduğu yaz okullarının basketbol sponsoru oldu. 6 hafta boyunca otistik çocuklara temel basketbol eğitimi veren antrenörler Ali Kemal Arslan, Sefa Güler, Zehra Ergöç ve Burak Türkoğlu projeye katıldıkları için mutlu olduklarını dile getirdi.

Renk Otizm Derneği'nin yaz okullarına destek veren diğer sponsorlardan Doğa Okulları'nın Hamitler Kampüsü'nde düzenlenen sertifika törenine TOFAŞ Basketbol A Takımı oyuncularından Berkan Durmaz ve Kadir Bayram katıldı. Tören öncesinde basketbol eğitimi alan 26 çocuklar basketbol antrenmanı yapan genç oyuncular hem keyifli zaman geçirdi hem de otizm hakkında bilgi edindi. 

Daha sonra yaz okulu sertifika törenine geçilirken açılış konuşmasını Renk Otizm Derneği Başkanı Ferhan Özvatan yaptı. Özvatan, yaz okuluna destek veren TOFAŞ Spor Kulübü, Doğa Okulları ve İnoksan'a teşekkürlerini dile getirirken, ''Otizm konusunda farkındalık yaratmalıyız. İşimiz kolay değil ama bunu başarmamamız için de hiçbir engel yok. Yaz ayı boyunca resim, İngilizce ve basketbol eğitimlerinde bizlere destek olan tüm sponsorlarımıza çok teşekkür ediyoruz'' ifadelerini kullandı. 

Renk Otizm Derneği adına plaketleri Başkan Ferhan Özvatan takdim etti. TOFAŞ Spor Kulübü adına plaketi genç oyuncular Berkan Durmaz ve Kadir Bayram aldı. Doğa Okulları adına Bursa İl Koordinatörü Nazlı Sert ve İnoksan adına da Cansel Oruç plaket alan isimler oldu. Doğa Okulları adına konuşan Bursa İl Koordinatörü Nazlı Sert, ''Böyle anlamlı bir etkinliğe ev sahipliği yaptığımız için çok mutluyuz. Renk Otizm Derneği'yle yan yana durmak bizim için büyük bir gurur'' diye konuştu. 

Yaz okulunda eğitim alan çocuklar sertifikalarını TOFAŞ Basketbol oyuncuları Berkan Durmaz ve Kadir Bayram'ın elinden aldı. Sertifikalarını alan çocuklar en çok basketbol derslerinde eğlendiklerini belirtirken yüzlerindeki mutluluk görülmeye değerdi. Törenin tamamlanmasının ardından günün anısına toplu fotoğraf çekimiyle etkinlik sona erdi. 
Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor