Dafron
TOFAŞ SEZONU MUHTEŞEM BİR GECEYLE AÇTI
  • Google+ ile paylaş
04.10.2016
Bursa'nın basketboldaki markası TOFAŞ yeni sezonu muhteşem bir geceyle açtı.
2016-2017 sezonunda Spor Toto Basketbol Süper Ligi'nde mücadele edecek olan TOFAŞ sezon açılışını maçlarına ev sahipliği yapacağı TOFAŞ Spor Salonu'nda 5 bin Bursalı basketbolseverin katılımıyla gerçekleştirdi. İlk olarak Litvanya'dan gelen Zalgiris dansçılarının gösterisiyle başlayan gece daha sonra Actionteam'in smaç performansıyla devam etti. Daha sonra TOFAŞ Spor Kulübü'nün yeni sezonla birlikte kullanacağı yeni logo ve formalar görsel bir şovla tanıtıldı. Ardından sırasıyla Mavi Beyazlı takımın oyuncuları ve teknik ekibi anons edildi. 

Yeni sezonla beraber TOFAŞ Spor Kulübü başkanı olarak da görev alacak olan TOFAŞ CEO'su Cengiz Eroldu konuşmasına Bursa'yı basketbol şehri yapacağız diye başlarken, Mustafa V. Koç Spor Salonu ve TOFAŞ Spor Salonu'yla beraber tesisleşme anlamında Türkiye'nin sayılı kulüplerinden biri olduklarının altını çizdi. Türkiye'nin son yıllarda en çok yatırım yapan sanayi şirketi olmanın gururunu yaşadıklarını belirten Eroldu, "Yaptığımız yatırımlar yalnızca makinelere ve Ar-Ge'ye değil. Bizim için aynı zamanda spora ve sporcuya yaptığımız yatırım da ayrı bir gurur kaynağı. Geçtiğimiz haziran ayında sadece Bursa'nın değil ülkemiz için de çok önemli bir basketbol üssü olacak spor salonumuzu yaptık. Pek çok alanda olduğu gibi spor yatırımlarında da yanımızda olan merhum Mustafa Koç'un adını verdiğimiz salonumuz fabrika sınırlarımız içinde yer alıyo'' dedi.

Mustafa V. Koç Spor Salonu'nda üç antrenman sahasının bulunduğunu aktaran Eroldu, tesiste sporcu sağlığı merkezinin de yer aldığına değinerek, şunları kaydetti, "Basketbol için yeniden heyecanlandığımız bu dönemde ilk hedefimiz Bursa'yı bir basketbol şehri yapmak. Artık Bursa denildiğinde insanların aklına basketbol da gelsin istiyoruz. Bu kapsamda 'Yeni Nesil TOFAŞ' adını verdiğimiz projeyle Bursa'yı ve ilçelerini de kapsayan basketbola gönül veren çocuklarımıza ve gençlerimize destek oluyoruz. Kulübümüzün atılımını ve yenilenme heyecanımızı tüm sporseverlerle hissetmek için logo değişimini ve yeni forma tanıtımlarını bugün sizlerle paylaştık. Kulübümüzü ve Bursa'yı yansıtan renklere olan tutkumuzu, logo ve formalarımıza da taşıdık. Bugün basketbolu seven Bursa halkıyla yakaladığımız bu coşkunun ve yaşadığımız birlikteliğin en zor hedefleri bile kolay hale getireceğine inancımız tam. Yeni sezonda tüm takımlarımıza başarılar diliyorum'' dedi.

Başantrenör Orhun Ene de Mustafa Koç'la antrenör anlaşmasından önce bir araya geldiğini belirterek, "Mustafa Koç, TOFAŞ'ın çok başarılı olmasını arzu ediyordu. Ben de ona geçen sezon iyi bir takım olacağımızı ve şampiyon olacağımızı söylemiştim. Şampiyonluk yolunda bizimle beraber olmasının bize çok güç vereceğini ifade etmiştim. Biz şampiyon olduk ama maalesef kupayı beraber kaldıramadık" diye konuştu.

TOFAŞ'ın çok önemli bir marka olduğuna işaret eden Ene, "Bu kurum için sahada elimizden gelen her şeyi vereceğiz. Özellikle rahmetli Mustafa Koç'un kulüp arzusunu yerine getirmek için sahada elimizden geleni ortaya koyacağız. 2016-2017 basketbol sezonu Avrupa'nın en önemli liglerinden biri olacak. Burada bizi çok zorlu rakipler bekliyor. Bu rakiplere karşı sahasında maç kazanan seyircisiyle beraber atmosferi yakalayan takımlar başarılı olacaklar. Bursa basketbolunun TOFAŞ'la çok büyük başarıları var. Bu başarılarda her zaman seyircisiyle bütünleşmiş bir takım var. Eğer bu bütünlüğü tekrar sahada gösterirsek önümüzdeki sezon başarılı olacağımıza çok inanıyorum. Bizim için itici güç sizler olacaksınız." şeklinde görüş belirtti.

Konuşmalarının yapılmasının ardından Türk müziğinin sevilen gruplarından Gripin sahneye çıkarak sevilen şarkılarını Bursalı basketbolseverlerle beraber seslendirdi. TOFAŞ yeni sezonu muhteşem bir geceyle açarken Bursa halkına unutulmaz bir gece yaşattı. Mavi Beyazlılar hafta sonu başlayacak olan Spor Toto Basketbol Süper Ligi'nin ilk haftasında 8 Ekim Cumartesi günü saat 19.00'da Volkswagen Arena'da Darüşşafaka Doğuş'a konuk olacak.       
Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor