Sportive
SERKAN ERDOĞAN: TOFAŞ GELİŞİM BUGÜN İTİBARİYLE EN İYİ DERECESİNE ULAŞTI
  • Google+ ile paylaş
14.03.2017
Play-off Çeyrek Final serisinde Aydın Büyükşehir Belediyesi Efespor'u iki maçta da yenerek adını 6'lı finallere yazdıran TOFAŞ Gelişim'de Başantrenör Serkan Erdoğan açıklamalarda bulundu.
Türkiye Basketbol 2. Ligi'nde (TB2L) A Grubu'nda çıktığı 18 maçın 14'ünü kazanarak çeyrek final turunda mücadele etmeye hak kazanan TOFAŞ Gelişim, bu turda Aydın Büyükşehir Belediyesi Efespor'u 77-57 ve 72-63'lük skorla yenerek adını 6'lı finallere yazdırmayı başardı.

TOFAŞ Gelişim Başantrenörü Serkan Erdoğan, pilot takım kurulduğundan buyana en iyi derecisini elde ettiğini belirterek, ''5 yıl önce başlanan bu proje bugün en önemli adımını atarak final grubuna kaldı. 1 Temmuz'dan itibaren oyuncularım çok ciddi emek harcadılar. Final grubuna kalmayı sonuna kadar hak ettiler. Fakat asıl hedefimiz olan bu nokta değil. Bunu açık yüreklilikle söyleyebilirim'' dedi.

Oyuncularının kendilerine inandığını belirten genç antrenör, ''Oyuncularım normal sezonda çok iyi bir performans sergiledi. Aydın Büyükşehir Belediyesi Efespor serisinde de bu ligde ne kadar iddialı olduğumuzu gösterdik. Oyuncularım hedeflerinin ilk iki. Hatta şampiyonluk olduğunu söyledi. Tabii ki bu sadece söylemeyle olmuyor. Sahaya çıkıp işimizi yapacağız. Yeni bir lig başlayacak bizim için. Orada en az 6 maçı kazanıp kendimizi Türkiye Basketbol Ligi'ne atmak istiyoruz'' ifadelerini kullandı.

Son olarak Samsun'da bugün başlayacak olan Liselerarası Basketbol Şampiyonası Finalleri hakkında da konuşan Serkan Erdoğan, ''Dün gece maçtan çıkıp İstanbul'a oradan da Samsun'a ulaştık. Yorucu bir yolculuk oldu. Zor bir kulvar. Burada İstanbul'dan Doğa Okulları en ciddi rakiplerimizden biri. TB2L'de olduğu kadar burada da iddialıyız. Hedefimiz burada da şampiyon olmak'' diye konuştu.
Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor