Dafron
TOFAŞ'A ORHANGAZİLİ ÖĞRENCİLERDEN ZİYARET
  • Google+ ile paylaş
28.03.2017
Meslek Liseleri öğrencilerine yönelik Özel Sektör Gönüllüleri Derneği’nin Meslek Lisesi Koçları Programı’nda gönüllü olarak yer alan Cargill Koçları bu kez Orhangazi Meslek Lisesi 11. sınıf öğrencileri ile birlikte Tofaş Spor Kulübü'nü ziyaret etti.

Son 4 yıldır Meslek Liseleri öğrencilerine yönelik Özel Sektör Gönüllüleri Derneği’nin Meslek Lisesi Koçları Programı’nda gönüllü olarak yer alan Cargill Koçları bu kez Orhangazi Meslek Lisesi 11. sınıf öğrencileri ile birlikte Tofaş Spor Kulübü ve Tofaş Anadolu Arabaları Müzesine ziyaret gerçekleştirdi.

Öğleden önce okuldan alınan öğrenciler, görevli öğretmenler ve gönüllü koçlar eşliğinde Cargill Orhangazi Fabrikasında yedikleri öğle yemeğinden sonra Tofaş Basketbol takımı oyuncuları ile tanışmak üzere Bursa’ya hareket ettiler. Tofaş Spor Kulübü’nde Genç Milli Takım’da da görev yapmış, Bursa bölgesinden yetişen genç oyuncularımızdan Yiğit Arslan, Muhsin Yaşar, Berkan Durmaz ve Kadir Bayram ile Tofaş Spor Kulübü Medya Sorumlusu Mustafa Kemal Makinacı tarafından kapıda karşılanan öğrenciler gruplara ayrılarak profesyonel sporcu abileriyle sohbet etme imkanı buldu. Samimi bir sohbet ortamında geçen etkinlikte programa katılan öğrenciler oyunculara spor, başarı, hedef koyma, motivasyon, planlı çalışma gibi konularda sorular yönelttiler. Cargill Gönüllü Koçlarının organize ettiği ve Tofaş Spor Kulübü’nün desteklediği etkinliğin birinci bölümü, grup fotoğrafı, çekiliş ile imzalı formalar ve hediyeler verilmesiyle son buldu. Play-off yolunda Tofaş’a başarılar dileyerek etkinliğin ikinci bölümü için yola çıkan öğrenciler bu bölümde Bursa İpekçilik mahallesinde bulunan Tofaş Anadolu Arabaları Müzesi’ni ve “Kantarın Topuzu-Tarihten bu yana tartı aletleri” sergisini rehber eşliğinde gezdiler.

Öğrencilere son olarak üretiminde Cargill yarı-mamullerinin kullanıldığı gıdalardan oluşan hediye paketleri takdim edildi. Yoğun geçen günün ardından yorgun ama bir o kadar mutlu ve anılarla dolu olan öğrenciler servislere binerek Orhangazi’ye doğru yola çıktılar.

 

Etkinliğe Katılan Öğrencilerden İzlenimler:

Bugün oldukça yoğun bir o kadar da güzel bir gündü. Basketbolcu abilerle tanışıp sohbet etmek inanılmaz bir duygu. Çok teşekkürler.

Yunus Emre Gerey - 10.Sınıf Öğrencisi, programda birinci yılı 

Her şey çok güzeldi. Sayenizde basketbol hakkında bilgi sahibi olduk, oyuncularla tanıştık. Tofaş kulübünün tesislerini gördük. Müzede ilk üretilen arabaları, tarihi eserleri gördük. Eski Kantarların yapısını gördük. Eskiden ipek üretilen yerleri gördük. Günümüz harika geçti çok sağolun,  tekrarlamayı çok isteriz.

Bedirhan İmenç - 10.Sınıf Öğrencisi, programda birinci yılı

Basketbol hakkında birçok bilgi edindik, bilmediğimiz ne çok şey varmış. Tofaş Anadolu Arabaları Müzesine de daha önce hiç gitmemiştim, sayenizde dolu dolu, eğlenceli ve öğretici bir gün geçirdik. Her şey için çok teşekkürler.”

Naim Demirhan - 10.Sınıf Öğrencisi, programda birinci yılı 

Cargill Gönüllü Koçları: Özgür Oğul, Sakin Aktaş, Durmuş Ergül, Ahmet Akaytar, Kenan Kurşuner, Volkan Koçulu.

Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor