Sportive
TOFAŞ'IN DEVLERİ BİLFENLİ ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU
  • Google+ ile paylaş
10.05.2017
Ligde normal sezonun son haftasına girilirken, Mavi Beyazlılarda Başantrenör Orhun Ene'yle oyuncular Barış Ermiş ve Juan Palacios, Bademli Bilfen Koleji'nde öğrencilerle bir araya geldi.
Spor Toto Basketbol Süper Ligi'nin 30. haftasında 13 Mayıs Cumartesi günü 16.00'da Pınar Karşıyaka'ya konuk olacak olan TOFAŞ'ta Başantrenör Orhun Ene ve başarılı oyuncular Barış Ermiş'le Juan Palacios, Bademli Bilfen Koleji'nde öğrencilerle bir araya geldi.

Başarılı çalıştırıcı Orhun Ene, Türkiye'de herkesin günde en az bir saat bile olsa spor yapması gerektiğine değinirken, ''Biz sporcular aktif dönemde kamplarda ve sezon içinde yediğimize her zaman dikkat etmek zorundayız. Fakat emekli olduktan sonra günlük spor faaliyetlerimize devam etmezsek ciddi anlamda kiloya dayalı sağlık sorunlarıyla karşı karşıya kalıyoruz. Bu nedenle yaşınız ne olursa olsun herkesin spor yapması gerekiyor. Çağımızın en önemli sorunlarından biri obeziteyle başa çıkmanın en önemli yolu bu. Bir sat yürüyüş bile yapsanız vücudunuz için bu çok sağlıklı'' diye öğrencilere öğütte bulundu.

Barış Ermiş basketbola başlama hikayesi hakkında konuşurken, okul ve spor arasında belli bir dönem zorluk yaşadığını belirtti. Başarılı sporcu, ''Küçükken futbolcu olmayı çok istiyordum. Sokakta sürekli futbol oynuyorduk ama bir gün basketbol antrenmanına çağırdılar beni. Orada basketbol topuyla ilk kez ciddi anlamda bir etkileşimde bulunmuştum. Bir süre devam ettikten sonra basketboldan zevk almaya başladığımı fark ettim ve devam ettim. Sonrasında altyapılarda başarılar alınca, Milli Takımlara davet edildim. Bir süre sonra ailem de benim bu işte başarılı olabileceğimi görünce onlar da profesyonel olarak yapabileceğime inandılar ve basketbol kariyerim başladı'' dedi. Takım sporunun nasıl bir şey olduğunu bildiğini fakat bireysel sporların nasıl bir psikoloji içinde yapıldığını merak ettiğini belirtirken, ''Bireysel sporun nasıl bir olduğunu son yıllarda merak ediyorum ve bu nedenle de tenis izlemeyi çok seviyorum. Sahada size destek olacak, ayağa kaldıracak hiç kimse yok. Bu nedenle de tenisi ilgiyle takip ediyorum'' diye konuştu.

Juan Palacios da küçük yaşlarda futbol oynadığını, çünkü ülkesi Kolombiya'da çocuklar futbolla doğduğuna değinerek, ''Benim ülkemde futbol dışında alternatifiniz çok yok. Herkes ilk olarak futbol topuyla doğar. Ben de bu şekilde büyüdüm. Fakat bir annem otobüste giderken yanına bir basketbol antrenörü oturmuş. Annemin boyu da 187 cm. Antrenör de annemle konuşmaya başlamış ve bir oğlunun olup olmadığını sormuş. Beni basketbol antrenmanlarına getirmesi için annemle sözleşmişler ve ben de bu sayede basketbolla tanışarak hayatıma yön verdim. Basketbol oynadığım i.in çok mutluyum'' dedi. NBA'dan sonra dünyada Türkiye ve İspanya liglerinin geldiğini belirten Palacios, ''Burada rekabet çok üst düzey. Her takım her takımla başa baş mücadele edebiliyor. Bu nedenle Türkiye'de oynamayı çok seviyorum'' ifadelerini kullandı.

Panel sonunda Bademli Bilfen Okul Müdürü Gülami Azizağaoğlu ve Müdür Yardımcısı Gürkan Eroktay katılımlarından dolayı Mavi Beyazlılara çiçek takdim ederken, 11 Mayıs'ta doğum günü olan Juan Palacios için sürpriz erken doğum günü pastası üflendi. Bu jest karşısında çok mutlu olan Kolombiyalı oyuncu, Bilfen Koleji yetkililerine ve öğrencilerine teşekkür etti.
Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor