Dafron
BASKETBOL ALTYAPI
BASKETBOL ALTYAPI

Türk basketbolunun köklü kulüplerinden TOFAŞ Spor Kulübü'nün öncelikli hedeflerinden biri planlanmış bir sistem içerisinde altyapısından oyuncu yetiştirmektir.

TOFAŞ Basketbol altyapısı 2018-2019 sezonunda 5 yaş grubunda liglerde yer almaktadır.

Türkiye Basketbol Federasyonu’nun (TBF) öncülüğünde 2017-2018 sezonunda “Sahne Gençlerin” sloganıyla kurulan Basketbol Gençler Ligi (BGL); genç Türk basketbolcularının daha fazla süre almaları, inisiyatif kullanma becerilerini geliştirmeleri, oynama alışkanlığı kazanmaları ve yüksek mücadele atmosferinde profesyonel kariyerlerine hazırlanmalarını amaçlamaktadır. TOFAŞ Basketbol Genç Takımı (U18), 2018-2019 sezonunda BGL A Grubu'nda mücadele verirken, önceki yıllarda TOFAŞ Gelişim adı altında mücadele eden Genç Takım, pilot takım misyonuna uygun şekilde oyuncuların gelişimine maksimum katkı sağlayarak A Takım seviyesinde sporcular yetiştirmeyi hedeflemektedir. 2000 ve 2001 Doğumlu oyunculardan oluşan Mavi Yeşilliler, iki grup halinde oynanan ligde iyi mücadele eden, savaşan, saygı duyulan ve doğru basketbol oynayan bir takım olmayı arzu ederken, TOFAŞ Basketbol Genç Takım’ın başantrenörlüğünü Erhan Toker, yardımcı antrenörlüklerini ise Gülhan Öztürk ve Doğukan Urgancı yapmaktadır.

TOFAŞ altyapısında U17-Genç Takımı; U18 Yerel Ligi’nde mücadele verirken, U16 yaş kategorilerinde Yıldız A ve Yıldız B takımları; U14 kategorisinde ise Küçük Takım Türkiye şampiyonlarına katılma hedefiyle mücadele vermektedir.

TOFAŞ Basketbol altyapısı olarak yapacağımız çalışmalar ve yaşayacağımız tecrübeler doğrultusunda, takımlar içerisinde milli takıma giden oyuncu sayısını arttırmak ve yıllardır pilot takım uygulamasının meyveleri olan A Takımımıza çıkan oyuncu sayısını devam ettirerek başarılı organizasyonun devamlılığını sağlamayı amaçlarken, ekip ve takımlar olarak bu hedefi gerçekleştireceğimize inancımız tamdır.

2018-2019 sezonunda altyapıdan yetişen 5 oyuncu TOFAŞ Basketbol A Takım kadrosunda yer almaktadır.

İLGİLİ HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor