Dafron
BASKETBOL GÖNÜLLÜLERİNDEN TOFAŞ ANADOLU ARABALARI MÜZESİNE ZİYARET
  • Google+ ile paylaş
06.02.2015
Basketbol Gönüllüleri Projesi kapsamında TOFAŞ Spor Kulübü'nde antrenör eğitimi alan 28 basketbol gönüllüsü, Bursa TOFAŞ Anadolu Arabaları Müzesi ve TOFAŞ Sanat Galerisi'ni ziyaret etti.
Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) ile TOFAŞ Spor Kulübü iş birliğiyle düzenlenen 'Basketbol Gönüllüleri Eğitim Programı, Gönüllü Basketbol Antrenör Eğitim Semineri' için Türkiye'nin 10 farklı şehrinden Bursa'ya gelen 28 Basketbol Gönüllüsü eğitimin 2. günü sonunda Yıldırım'ın Umurbey Mahallesi'nde yer bulunan Bursa TOFAŞ Anadolu Arabaları Müzesi ve TOFAŞ Sanat Galerisi'ni ziyaret etti. 
ZAMANA YOLCULUK
İlk olarak TOFAŞ Anadolu Arabaları Müzesini ziyaret eden basketbol gönüllüleri burada arabanın tarihi hakkında bilgi alırken, TOFAŞ Fabrikası'nda üretilen arabaları da görme imkanı buldu. Daha sonra TOFAŞ Sanat Galerisi'ne geçen basketbol gönüllüleri burada 'Zaman makineleri saat sergisi'ni gezdi. Burada nostaljik bir tura çıkan basketbol gönüllüleri Y.Mimar Naim Arnas koleksiyonuna ait, aralarında 100 yılı aşkın modellerin de bulunduğu 1800'i görme imkanı buldu. Basketbol gönüllüleri sergi ziyareti sırasında bol bol hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmedi.
Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor