Koray Spor Store
SAMET VE UĞUR GÖZÜNÜ KUPAYA DİKTİ
  • Google+ ile paylaş
29.08.2014
Yeni sezon çalışmalarını Bolu'da sürdüren TOFAŞ'ta Samet Geyik ve Uğur Dokuyan kampı ve takımı değerlendirdi.
Bolu kampının altıncı günü geride kalırken Bursa temsilcisi günde yaptığı çift antrenmanlarla sezon hazırlıklarını sürdürüyor. 2014-2015 sezonunda yeni bir yapılanmaya giden TOFAŞ'ta mevcut kadroda beşer yılla en uzun süre Kırmızı Beyazlı formayı giyen iki isim Samet Erdi Geyik ve Uğur Dokuyan açıklamalarda bulundu. Samet Geyik takımda arkadaşlığın çok iyi olduğunu söylerken, TOFAŞ'ın genç oyunculara vermiş olduğu değere de değindi. Uğur Dokuyan'sa bu sezon hedefini EuroChallende'ta 'Final Four' olduğunu belirtti.

BİZİM SENEMİZ OLACAK

Yeni yabancı kuralıyla beraber Türkiye Basketbol Ligi'nin çok zor geçeceğini belirten Samet Geyik, TOFAŞ'ın genç oyunculara duymuş olduğu güvenden dolayı gurur duyduğunu söyledi. Samet, "TOFAŞ, gençleri Türk basketboluna kazandırmaya misyon edinmiş bir kulüp. Takımımızda Türk oyuncularının yaş ortalaması 19,9. Bundan dolayı yönetimimize teşekkür ediyorum. Kadromuza dahil olan yabancı oyuncular da kendini kanıtlamış isimler. Bolu kampı kaynaşmamız açısından çok iyi geçiyor. Burada hem fiziksel hem de mental olarak kendimizi geliştirip sezon içerisinde bunun faydasını göreceğimizi düşünüyorum. Güzel bir ritim yakalayıp iyi bir oyun oynayarak izleyenlere göze hoş gelen basketbol izletmek istiyoruz" dedi. Takımın başına Erhan Toker'in gelmesiyle ilgili olarak konuşan Samet, "Erhan abi altyapıdan ve milli takımlardan tanıdığımız bir hoca. Bu hem bizim için hem de onun için bir avantaj diye düşünüyorum. TOFAŞ bu tercihiyle sadece oyunculara değil antrenörlerine de değer verdiğini gösterdi. Erhan abi ilk kez A Takım seviyesinde başantrenör olarak görev yapacak. Onunla birlikte bu sezon güzel dereceler, başarılar elde edeceğimize inanıyorum. Ligde son üç sezondur play-off'a kalıyoruz. Bu sene de hedefimiz bu ama bu sefer 6 ve daha üstünde bir sıradan girmeyi istiyoruz. Kupada geçen sezon Pınar Karşıyaka'nın yapmış olduğunu neden biz de yapmayalım. Tabii öncelikli olarak grup aşamasını geçmek istiyoruz. EuroChallende da ise bu sezon gücümüzü gösterip önce son sekize kalmak ardından da 'Final Four' yapmak" dedi. Ergin Ataman'ın kendisini A Milli Takım kampına davet etmesinden dolayı mutlu olduğunu belirten Geyik, iyi bir kamp dönemi geçirdiğini ve kendisini en iyi şekilde gösterdiğini söyledi. 22 yaşındaki oyuncu, "Bu sezon oyunumun üstüne koyarak Milli Takımın daimi oyuncusu olmayı istiyorum" diye konuştu.

EUROCHALLENGE'DE FINAL FOUR

Her geçen gün oyununun üstüne koyarak ilerleyen Uğur Dokuyan bu senenin daha farklı olacağına inandığını söyledi. Gençlerle birlikte yabancı oyuncuların en iyi şekilde harmanlandığını belirten Uğur, "Erhan Hocayla birlikte yeni bir yapılanmaya gittik. Kendisiyle altyapıda ve milli takımda beraber çalıştık. Bunu avantaja dönüştürerek hedeflere ulaşacağız diye düşünüyorum" dedi. Bolu kampında güzel bir birlikteliğin olduğunu söyleyen Dokuyan, "Günde çift antrenmanla kamp çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Biraz yoruluruyoruz ama bu çalışmalar bizi sezon içinde mücadele içinde tutacak. Genç oyuncular olarak çalışmalıyız" şeklinde konuştu. Yeni sezon hedefleriyle ilgili olaraksa, "Ligde daha önceki senelerde olduğu gibi yine play-off'a kalmayı istiyoruz. Kupada grup aşamasını geçerek son 8 takım arasına girmemiz bizim için iyi olacaktır. EuroChallende içinse kadromuzun iyi olduğunu ve 'Final Four' yapabileceğimize inanıyorum. Bu hedef doğrultusunda elimizden geleni yapacağız" diye konuştu.
Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor