Koray Spor Store
ERHAN TOKER: GURUR DUYULACAK BİR TAKIM KURDUK
  • Google+ ile paylaş
30.08.2014
Ümit Milli Takımla Avrupa Şampiyonu apoletiyle Türkiye'ye dönen ve göğsümüzü kabartan Başantrenörümüz Erhan Toker kampla ilgili açıklamalarda bulundu.
Kadroda yapılanmaya giden ve yeni sezonda genç oyunculara daha fazla forma şansı verecek olan TOFAŞ, takımın başına yıllarca altyapı takımlarında görev yapmış Erhan Toker'i getirerek örnek olacak niteliğinde bir işe imza attı. Ümit Milli Takımla Avrupa Şampiyonluğu'nu kazanmasının ardından Kırmızı Beyazlılarla kulüp kariyerine odaklanan Toker, kendilerini zor bir sezonun beklediğini söyleyerek başladı. Oyuncularının her geçen gün fiziksel olarak daha iyi konuma geldiğini söyleyen Erhan Toker, "Bolu kampına kadar olan bölümde oyuncularımızın büyük bir bölümünü hazırlamaya çalıştık. Samet'in omzunda bir sakatlığı olduğundan bir tek o hazır gelemedi ama o da form tutmaya başladı. Yabancı oyuncularımız gerçekten çok iyi hazırlanmışlar kendilerine teşekkür ediyorum. Sabah kondisyon çalışmaları ve akşam basketbol antrenmanlarında bütün oyuncularımız çok istekli. Biz burda takımın hücum düzeyiyle birlikte savunma sistemini de oturtmaya çalışıyoruz. Oyuncularımın enerjisinden ve antrenman yapma isteğinde çok memnunum" dedi.

ELONU İŞİMİZİ KOLAYLAŞTIRIYOR

Yabancı oyuncuların takıma yapacağı katkılar hakkında konuşan Toker, "Lance Harris ve Dashaun Wood çok iyi çalışıyor. İkisi de çok kariyerli oyuncular. Diğer Amerikalımız Lamar Patterson'ın geldiğinden bu yana bir rahatsızlığı var. Tabii biraz da kilo problemi var ama ben kendisinden ümitliyim, çok yetenekli bir oyuncu. Amerikalı oyuncularımızın şu ana kadar olan sürede göstermiş oldukları isteklerinden dolayı çok mutluyum. Yabancı ve Türk oyuncular güzel bir birliktelik sağladı. Sıcak bir ortam var ve bu beni memnun ediyor. Takımda üçüncü sezonuna giren Chinemelu Elonu diğer yabancı oyuncularla Türk oyuncular arasında bulunan iletişimi çok iyi sağlıyor. Onların adaptasyonu açısından bu da bizim işimizi kolaylaştırıyor" ifadelerini kullandı.

BİZİM BİR PARÇAMIZ OLSUNLAR

Amaçlarının Türkiye Kupası grup maçlarına kadar en iyi şekilde hazırlanmak olduğunu belirten Erhan Toker, "Cevat Soydaş Turnuvası ve Fransa'da yapacağımız maçlarla birlikte takım içinde rolleri ve oyun sistemimizi oturtmak istiyoruz. Bu bölümde yapacağımız kondisyon ve topla çalışmalarla Türkiye Kupası'na hazır bir şekilde giderek gruptan çıkma hedefindeyiz" dedi. Son olarak taraftara da seslenen Erhan Toker, "Bursa seyircisi basketbolu seven ve bilen bir topluluk. Bizleri sahiplenmelerini istiyorum. Onları gururlandıracak bir kadro kurduk. Mücadele eden bir oyun ortaya koymaya çalışacağız. Onların da desteğiyle iç sahadaki maçlarda rakibe baskı uygulayarak bizim bir parçamız olmalarını istiyorum" diye konuştu
Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor