Koray Spor Store
TOFAŞ'IN YENİLERİ REKABETE HAZIR
  • Google+ ile paylaş
02.09.2014
TOFAŞ'ın hedefi doğrultusunda gençleştirdiği kadrosunun önemli parçaları olan yeni transferleri Tayfun Erülkü, Onur Çalban ve Erol Can Çinko kamp ortamını değerlendirdi.
TOFAŞ'IN YENİLERİ REKABETE HAZIR
TOFAŞ'ın hedefi doğrultusunda gençleştirdiği kadrosunun önemli parçaları olan yeni transferleri Tayfun Erülkü, Onur Çalban ve Erol Can Çinko kamp ortamını değerlendirdi.

Takımın başına gençleri yakından tanıyan Erhan Toker'i getiren TOFAŞ, Türk oyuncu transferinde de nokta atışlar yaparak başarılı antrenörün istekleri ve hedefleri doğrultusunda transferler yaptı. Ümit Milli Takımda Erhan Toker'in önderliğinde Avrupa Şampiyonluğu kupasını kaldıran Tayfun Erülkü, "Erhan hocayla birlikte rakiplerin çekinceği bir takım olacağız" dedi. Erhan Toker'le birlikte altı sene milli takımlarda çalıştığını söyleyen Tayfun, "Kendisi genç oyuncularla çalışma konusunda Türkiye'de en iyi antrenörlerden biri diye düşünüyorum. Erhan hoca bizleri bizden daha iyi tanıyor ve bu da takım için en büyük artısı" dedi. Takımda bulunan Türk oyuncuları daha önceden Milli Takımlardan tanıdığını söyleyen Tayfun, adaptasyon sorunu yaşamadığını belirtti. Genç oyuncuların paradan önce süre alıp kendilerini gösterebilecekleri bir takıma gitmeleri gerektiğine değinen genç oyuncu, "Burayı tercih etme nedenlerimden biri fazla süre alabileceğimi düşünmem. TOFAŞ kadro yapısıyla bunu ortaya koyuyor zaten. Ümit ve Genç Milli Takımlarımızın Avrupa Şampiyonlukları bizim önümüzü açtığını düşünüyorum" dedi. Ligin en genç takımlarından biri olduklarını belirten Erülkü, "Ligde her takım aynı seviyede. Puan tablosunda sıralamayı saha vereceğimiz mücadele belirleyecek. Bizim takımımız da bu mücadeleyi ortaya koyacaktır. En büyük avantajımız genç olmamız ve pes etmememiz. Rakiplerin çekinceği bir takım olacağız" ifadesini kullandı. Bireysel hedefleri konusunda da konuşan Tayfun, önemli olanın çok süre almak olmadığını, aldığı süreyi en iyi şekilde kullanmak gerektiğini ve takıma üst seviyede katkı vermek olduğunu söyledi.

ERHAN TOKER İSMİ BENİ HEYECANLANDIRDI


Kırmızı Beyazlılar'ın kadrosuna bu sene katılan Onur Çalban, Erhan Toker'in kendisini istemesinin ardından çok heyecanlandığını söyledi. Erhan Toker'in gençlere çok önem verdiğini ve bu yüzden kendisiyle çalışmaktan mutluluk duyduğunu belirtirken, "Transferim gerçekleştikten sonra biran önce takıma katkı sağlamak istiyordum. Erhan hoca bizleri bilen bir isim. Altyapı milli takımlarında beraber çalışma imkanı bulduk. Şimdi de TOFAŞ'ın başarısı için ter dökeceğiz" dedi. Sahanın içinde genç oyuncu kavramının olmadığına değinen Onur, "Parkeye çıktığınız zaman kimse kimseye acımıyor. Bizim de birlik olup rakiplerimize acımamamız gerekiyor. Takımda rakebet bu sezon bir hayli fazla olacak. Amerikalı oyunculardan formayı almak için hepimiz çok çalışmalıyız. Bu şekilde hem kendimizi hem de onları çalıştırmış olacağız" ifadelerini kullandı. Takım arkadaşı Chinemelu Elonu hakkında yorumlarda bulunan Çalban, "Elonu kendi pozisyonunda Türkiye'nin en iyilerinden biri. Atletik yönü olan kuvvetli bir oyuncu. Onunla çalışmak benim için artı olacak. Ondan öğreneceklerim var. Elonu Türk oyunculara karşı çok sıcak kanlı. Bu da bizim adaptasyonumuz için olumlu bir şey" dedi. Son olarak sezon hedefleri konusunda da konuşan Onur Çalban, ligde play-off hedefleri olduğunu belirtirken, "Türkiye Kupası'nda son sekiz takım arasında olmak istiyoruz. EuroChallenge da ise son sekiz takım arasına kalmalıyız" diye cümlelerini tamamladı.

KARİYERİM İÇİN EN DOĞRU SEÇİM

Yerli oyuncular arasında 1990 doğumla en büyüğü olan Erol Can Çinko, kariyeri açısından TOFAŞ'ın en doğru seçim olduğunu söyledi. Erhan Toker'in takımın başında olmasının kendileri için büyük bir avantaj olduğunu belirten Erol, "Antrenörler dışardan gelen genç oyuncuları genelde tanımazlar. Fakat Erhan hoca için bu geçerli değil. Türk oyuncuların tamamı bildiği isimler. Kendisinin A takım seviyesinde ilk deneyimi. Ben de ilk kez bir takımda bu kadar sorumluluk alacağım. Saha içinde elimden geleni yapmak istiyorum. Umarım ikimizde başarılı oluruz" dedi. Yabancı oyuncuların çabuk bir şekilde takıma uyum sağladığını belirten Çinko, "Oyun anlamında henüz bir şey söylemek için çok erken ama karakter olarak hepsi çok iyi. Sadece Elonu hakkında konuşabilirim onu da kendi pozisyonunda Türkiye'nin en iyi ismi olarak görüyorum" ifadesini kullandı. Diğer takım arkadaşları gibi kendisi de ligde play-off yapmaları gerektiğini belirten Erol Can, "Türkiye Kupası'nda da ve EuroChallenge'ta da son sekiz takım arasına kalmalıyız" diye konuştu.
Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor