Koray Spor Store
SEZON AÇILIŞI VE 40. YIL COŞKUSU YAŞANDI
  • Google+ ile paylaş
30.09.2014
TOFAŞ Spor Kulübü, 40’ıncı yılını yeni bir sosyal sorumluluk projesiyle taçlandırıyor.
TOFAŞ Spor Kulübü, 2014-2015 sezon açılışını TOFAŞ Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen özel bir etkinlik ile gerçekleştirdi. Türk basketbolunun lokomotif kulüplerinden TOFAŞ, 2014-2015 sezonuna, kuruluşunun 40’ıncı yılı coşkusuyla “merhaba” dedi. Sosyal sorumluluk projelerine bir yenisini ekleyerek, “Her sayı 1 top, her galibiyet 1 pota” projesini hayata geçiriyor. TOFAŞ Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen etkinlikte tanıtılan proje kapsamında TOFAŞ, Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin iş birliğiyle, 2014-2015 sezonunda Bursa’da oynayacağı maçlarda alacağı her galibiyet için bir basketbol potası ile atacağı her sayı için bir topu, Bursa’da ihtiyaç sahibi ilköğretim okullarına bağışlayacak.

TOFAŞ CEO’su Kamil Başaran ve TOFAŞ Spor Kulübü Başkanı Efe Aydan’ın ev sahipliğinde, Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkan Yardımcısı İlhan Satık’ın katılımıyla düzenlenen “TOFAŞ Spor Kulübü Sezon Açılışı” gecesinde, Kulübün tüm oyuncuları ve teknik kadrosu hazır bulundu. Gecede konuşan TOFAŞ CEO’su Kamil Başaran, “Türk basketbolunda bugün bir ekol olmuş TOFAŞ 40. Yıl gururunu hep birlikte yaşıyoruz. Yürüttüğü sosyal sorumluluk projeleriyle bugüne kadar birçok gencimizin basketbolla tanışmasına olanak sağladı. Bizim için büyük anlam ifade eden 40. yılımızda da güzel bir projeyi hayata geçiriyor ve ‘her sayı bir top, her galibiyet bir pota’ diyerek yola çıkıyoruz. Büyükşehir Belediyemizin katkılarıyla, Bursa’daki ihtiyaç sahibi okullarımıza, evimizde oynayacağımız maçlarda alacağımız her galibiyet için bir pota, attığımız her sayı başına da bir basketbol topu hediye edeceğiz. Takımımız bu yıl da genç ve tecrübeli isimlerin başarıyla harmanlandığı kadrosuyla, iddialı hedeflerin peşinde koşarken, Bursa halkının da desteğiyle, şehrimizi farklı platformlarda temsil etmenin gururunu yaşayacak. TOFAŞ Spor Kulübü, 40 yıldır değişmeyen ruhu ve profesyonel yönetim anlayışıyla, bugüne kadar göğsümüzü kabartan, Bursa’yı basketbolda bir marka hâline getiren birçok başarıya imza attı. Tüm TOFAŞ Ailesi adına takımımıza yeni sezonda başarılar diliyorum.” dedi.

Geceye katılan Bursa Valisi Münir Karaloğlu, yaptığı konuşmada basketbolun köklü kulüplerinden TOFAŞ Spor Kulübü'nün 40. Yıl gecesinde olmaktan mutluluk duyduğunu belirterek, ''İnşallah bu sezon güzel sonuçlar alır takımımız. Gerçekleştirilen proje çok önemli. TOFAŞ Spor Kulübü ve Büyükşehir Belediyesi'ni kutluyorum. TOFAŞ'la ilgili ilerleyen günlerde inşallah güzel gelişmeler olacak. Onu da en kısa zamanda açıklamak dileğiyle'' diye konuştu. Büyükşehir Belediyespor İkinci Başkanı İlhan Satık da bu anlamlı geceye katılmaktan duyduğu mutluluğu dile getirirken, ''İnşallah sosyal sorumluluk projemizle sporla, basketbolla tanışmamış okul ve çocuk kalmayacak'' dedi.

TOFAŞ’ın yeni sezondaki hedeflerini değerlendiren Başkan Efe Aydan ise “Yeni bir sezona daha büyük başarı hedefleriyle giriyoruz. Yoğun ve verimli geçen bir hazırlık dönemi yaşadık. ‘Avrupa Şampiyonu’ apoleti taşıyan değerli antrenörümüz Erhan Toker yönetiminde, 19,8 yaş ortalamasına sahip, gerek kulübümüz gerekse ülke basketbolunun geleceği adına çok önem verdiğimiz bir Türk oyuncu kadromuz var. Bu genç kadromuzun yanında, takım yapımıza son derece uygun tecrübeli yabancı oyuncularımızla 3 ayrı kulvarda başarıyı kovalayacağız. Bu sezon da en büyük itici gücümüz Bursa’nın desteği olacak. 40. gurur yılımızda Bursa’ya özel bir teşekkür etmek istedik ve ‘her sayı 1 top, her galibiyet 1 pota’ projesini hayata geçirdik. TOFAŞ olarak sosyal sorumluluk projelerine en az profesyonel arenadaki mücadelemiz kadar önem veriyoruz. Gençlerimizin spora kazandırılması, kötü alışkanlıklardan uzak kalarak spor ahlakıyla büyümeleri geleceğimiz için bir yatırım.. ‘her sayı 1 top, her galibiyet 1 pota’ kampanyamızın bizlere sağlayacağı motivasyon ile daha fazla galibiyete imza atacağımıza inanıyorum. Projemizin Bursa’ya ve bize uğur getirmesini, hepimiz için hayırlı olmasını diliyorum.” diye konuştu.

Gece de ayrıca milli takımlarda başarılı performans sergileyen Başantrenörümüz Erhan Toker'e, Kadir Bayram'a, Yiğit Arslan'a, Muhsin Yaşar'a, Tayfun Erülkü'ye ve milli voleybolcumuz Mehmet Hacıoğlu'na ödül takdim edildi.
Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor