Koray Spor Store
HER SAYI BİR TOP, HER GALİBİYET BİR POTA!
  • Google+ ile paylaş
01.10.2014
Bursa Büyükşehir Belediyesi, Büyükşehir Belediyespor Kulübü ve Tofaş Spor Kulübü işbirliğiyle gerçekleştirilecek ‘Her Galibiyete Bir Pota, Her Sayı Bir Top’ adlı proje ile gençlerin spora teşvik edilmesi hedefleniyor.
‘Spor kenti Bursa’ hedefiyle spora desteklerini sürdüren Büyükşehir Belediyesi, sosyal sorumluluk bilinci taşıyan çalışmaları kapsamında, Bursa’nın en önemli spor kulüplerinden TOFAŞ ile örnek bir sportif işbirliğine adım attı.
TOFAŞ Spor Kulübü’nün ‘40. Kuruluş Yıldönümü’ nedeniyle yapılacak olan ‘Her Galibiyete Bir Pota, Her Sayı Bir Top’ adlı proje, gençleri spora teşvik etmeyi hedefliyor. Projeye göre, Bursa’da ihtiyacı belirlenen okullara, 2014 – 2015 sezonu Türkiye Basketbol Ligi’nde TOFAŞ tarafından atılan her sayı için bir basketbol topu ve alınan her galibiyet için de bir basketbol potası hediye edilecek. Proje, gençlerin spora teşvik edilmesi ve basketbol sporunun daha geniş kitlelere ulaştırılabilmesini hedefliyor.
TOFAŞ’tan 40. yıla özel proje
TOFAŞ Spor Kulübü Başkanı Efe Aydan, ‘Her Galibiyete Bir Pota, Her Sayı Bir Top’ adlı projenin taşıdığı sosyal sorumluluğun önemine dikkati çekti. Aydan, 2014 - 2015 sezonunun TOFAŞ için çok özel bir sezon olduğunu belirterek, “TOFAŞ Spor Kulübü olarak 40. sezonumuza başlıyoruz. Kurulduğumuz, 1974 yılından bugüne kadar geçen süreçte Bursa’daki spora gerek basketbol gerekse futbol, voleybol veya masa tenisi gibi diğer branşlar olsun, her zaman hizmet verme anlayışını taşıdık. Bursa’nın sporcularını yetiştirip milli takımlarda oynamalarını sağlamaya çalıştık. Ana branşımız basketbolun 40. sezonunu oynayacağız. Bu sezona özel bir sosyal proje hayata geçirmek istedik” dedi. Bursa’da gençlerin basketbola sevgiyle bakmalarını ve kötü alışkanlıklardan kurtulmalarını sağlamayı hedeflediklerini anlatan Aydan, projeye destek veren Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ederek, ‘Her Galibiyete Bir Pota, Her Sayı Bir Top’ adlı projemizde, kazançla elde edilen bu ödülü ihtiyacı olan yörelere dağıtmayı planlıyoruz. Umuyorum sezon sonunda bu güzel proje, bize de bol galibiyet ve çok sayı getirir” şeklinde konuştu.
“Geleceğin olimpiyat şampiyonları Bursa’dan çıksın istiyoruz”
Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkan Yardımcısı İlhan Satık da, “Bursa’mızın bir markası olan, Bursa’yı yurtiçi ve yurtdışında başarıyla temsil eden TOFAŞ Spor Kulübü ile birlikte, bu güzel basketbol sporunu sevdirmek amacıyla yapılan kampanyaya ortak olmak bizleri onurlandırdı. Bursa’da Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin spora ve sporcuya verdiği desteği herkes görüyor. Büyükşehir Belediyesi ve Belediyespor Kulübü olarak bizler de gençlere sporu sevdirmek ve aynı zamanda 7’den 70’e tüm vatandaşlara spor yaptırabilmek amacıyla çalışmalarımıza yön veriyoruz. Geleceğin olimpiyat şampiyonlarını Bursa´dan çıkarmayı amaçlıyoruz” diye konuştu. Bursa’da sporu daha da geliştirmeyi hedefleyen çalışmaların sürdüğünü sözlerine ekleyen Satık, “Güzel bir çalışma olacağına inandığım projeyle Bursa’ya yeni Efe Aydanlar kazandıracağımızı umuyorum” diyerek, TOFAŞ’a yeni sezonda başarılar diledi.
Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor