Sportive
TOFAŞ'IN DEVLERİ ÖZLÜCE DOĞA OKULLARI'NDA PANELE KATILDI
  • Google+ ile paylaş
11.11.2015
Yeni sezona harika bir giriş yapan TOFAŞ Basketbol Takımı'nda Başantrenör Orhun Ene, Kaptan Kaya Peker, Sammy Mejia ve Marketing Sorumlusu Mesut Gökçe bugün Özlüce Doğa Okulları'nda 'Sporda Saygı' konulu panele katıldı.
Yeni sezona harika bir giriş yapan TOFAŞ Basketbol Takımı'nda Başantrenör Orhun Ene, Kaptan Kaya Peker, Sammy Mejia ve Marketing Sorumlusu Mesut Gökçe bugün Özlüce Doğa Okulları'nda 'Sporda Saygı' konulu panele katıldı.

Türkiye Basketbol Ligi'nin iddialı ekiplerinden TOFAŞ bir yandan pazar günü oynayacağı Afyon Belediyespor maçına hazırlanırken diğer yandan da okul ziyaretlerinin başlangıcını bugün Özlüce Doğa Okulları'nda yaptı. 'Sporda Saygı' konulu panelde konuşan Başantrenör Orhun Ene, sporcuların ve spor insanlarının saha içinde olduğu kadar saha dışında da başta kendilerine daha sonra çevrelerine karşı sorumlu davranmaları gerektiğini vurguladı. 

Kırmızı Beyazlıların tecrübeli kaptanı Kaya Peker, basketbol hayatına annesinin sayesinde başladığını belirterek, ''Bizim çocukluğumuzda şu an olduğu gibi imkanlarımız yoktu. Antrenmanlarımızı sokakta yapar maçlarımızı salonda oynardık. Bu süreçlerden geçtiğimiz için sahada rakiplerimize karşı daha farklı ve saygıyla yaklaşıyoruz'' ifadelerini kullandı.

Yıldız oyuncu Sammy Mejia'ya neden TOFAŞ'ı seçtiğinin sorulması üzerine, ''Burada harika bir organizasyon var. Sporda saygıdan bahsediyoruz ve bizler sadece para için oynayan insanlar değiliz. Ben TOFAŞ'ı tercih ederken Antrenörüm Orhun Ene'ye duyduğum saygımdan buraya geldim. Orhun Abiyle birlikte saygı duyulan bir takım olduk ve bu şekilde de yolumuza devam edeceğiz'' dedi. Mejia ayrıca Bursa'yı çok sevdiğini belirterek, burada insanların kendisine çok iyi davrandığını ve evinde gibi hissettiğini söyledi.

Panel sonunda Özlüce Doğa Okulları'nda gelenek haline gelen 'İz bırakanlar' faaliyetine katkıda bulunarak Orhun Ene, Kaya Peker ve Sammy Mejia ellerine boyayarak tuvale izlerini bırakarak günü ölümsüzleştirdi. Katılımlarından dolayı öğrenciler Kırmızı Beyazlı takıma çiçek takdim ederek imza almak içinse bir birleriyle yarıştı.
Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor