Dafron
TOFAŞ'IN DEVLERİ 3 MART EĞİTİM KURUMLARI'NDA ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU
  • Google+ ile paylaş
29.12.2015
Ligde yoluna kayıpsız devam eden TOFAŞ her iç saha maçından önce olduğu gibi okullarda öğrencilerle buluşarak yeni nesillere basketbolu aşılmayı hedefliyor. Kırmızı Beyazlıların bu kez durağı 3 Mart Eğitim Kurumları oldu.

Ligde yoluna kayıpsız devam eden TOFAŞ her iç saha maçından önce olduğu gibi okullarda öğrencilerle buluşarak yeni nesillere basketbolu aşılmayı hedefliyor. Kırmızı Beyazlıların bu kez durağı 3 Mart Eğitim Kurumları oldu.

 

Türkiye Basketbol Ligi'nin 15. haftasında 3 Ocak Pazar günü saat 16.00'da TOFAŞ Spor Salonu'nda diğer Bursa temsilcisi Final Gençlik'i konuk edecek olan TOFAŞ'ta Yardımcı Antrenör Sedat Özyer, oyunculardan Kaloyan Ivanov, Hadi Özdemir ve Yiğitcan Turna ile birlikte Pazarlama Sorumlusu Mesut Gökçe bugün 3 Mart Eğitim Kurumları'nda panele katıldı. Sıcak bir ortamda başlayan ziyarette öğrencilerin Kırmızı Beyazlı takıma ilgisiyse yoğundu. Coşkulu bir şekilde salona giren TOFAŞ'lı oyunculara ardından salonda kendileri için hazırlanan video ile sürpriz yapıldı.

 

Panelde ilk olarak basketbolun kendileri için ne ifade ettiğinin sorulması üzerine, Sedat Özyer, kendisinin basketbolla doğup basketbolla büyüğünü belirtirken, diğer oyuncular da basketbolun kendileri için yaşamın bizzat kendisi olduğunu ifade etti. Maçlardan önce nasıl bir hazırlık evrelerinden geçildiğinin sorulması üzerine, Ivanov haftanın ilk gününden itibaren yoğun bir şekilde oynanacak maçla ilgili olarak rakibe uygun şekilde çalıştıklarını belirtti. 

 

Eğitimle sporun bir arada nasıl yürüdüğün sorulması üzerine cevap veren Yiğitcan Turna, ''Eğitimle sporun bir arada yürümesinin çok zor olduğu söylenir. Ama bu kesinlikle doğru değil. İnsan eğer isterse her ikisini de çok rahatlıkla yürütülebilir. Spor ve eğitim bir birini tamamlayan iki unsurdur'' ifadelerini kullandı.

 

Hadi Özdemir yenide TOFAŞ'a geldiği için çok mutlu olduğunu belirtirken, ''Basketbola burada başladım ve ilk lige çıkma sevincini burada yaşadım. Bu sene de hedefimiz hak ettiğimiz yer olan Süper Lig. Bunun için de elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Sizlerden de destek istiyoruz. Bu sene güzel bir sinerji oluşturup yeniden lige çıkalım'' diye konuştu.

 

Ziyaret sonunda 3 Mart Eğitim Kurumları Müdüresi Ayla Okumuş katılımlarından dolayı Sedat Özyer, Kaloyan Ivanov, Hadi Özdemir, Yiğitcan Turna ve Pazarlama Sorumlusu Mesut Gökçe'ye küçük hediyeler verdi. Panel çıkışında oyunculardan imza alıp fotoğraf çektirmek isteyen küçük öğrencilerin mutluluklarıysa görülmeye değerdi.

Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor