Dafron
TOLGA ÖNGÖREN VE ORHUN ENE BASIN MENSUPLARIYLA TOFAŞ'IN GELECEĞİNİ KONUŞTU
  • Google+ ile paylaş
30.12.2015
Hafta sonu sahasında Final Gençlik'i konuk edecek olan TOFAŞ'ta Genel Menajer Tolga Öngören ve Başantrenör Orhun Ene basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Hafta sonu sahasında Final Gençlik'i konuk edecek olan TOFAŞ'ta Genel Menajer Tolga Öngören ve Başantrenör Orhun Ene basın mensuplarıyla bir araya geldi.

 

TOFAŞ Sosyal Tesisleri’nde Bursalı basın mensuplarıyla bir araya gelen Genel Menajer Tolga Öngören ve Başantrenör Orhun Ene sorulan sorulara tüm içtenliğiyle cevap verdi. Ligde ilk yarının artık sonuna geldiklerini belirten Orhun Ene, aynı ciddiyetle yollarına devam etmelerini gerektiğine dikkat çekti. Tecrübeli çalıştırıcı henüz hiçbir şeyi elde etmediklerini ve önlerinde çok zorlu deplasmanlar olduğunu söylerken, ‘’Şu an için yolumuza istediğimiz gibi devam ediyoruz. Gevşememizi gerektirecek bir durum yok. Play-off’a yakın bazı rotasyonlar yapılabilir ama şu an için bunu gerektirecek bir durum söz konusu değil’’ ifadelerini kullandı.

 

Basın mensupları hafta sonu oynanacak Bursa derbisinde Final Gençlik’i konuk edeceklerinin sorulması üzerine Ene, ‘’Yapmış oldukları organizasyona saygı duyduğumuz şehrimizin diğer takımı Final Gençlik’le hafta sonu lig maçında karşı karşıya geleceğiz. Her maça olduğu gibi bu maça da kazanmak için çıkacağız. Bursalı basketbol severleri her iki takım için de salona davet ediyorum’’ dedi.

 

TOFAŞ’ın gelecek sezondan itibaren yeniden Basketbol Süper Ligi’nde mücadele edeceğinin temenni edildiğini belirten basın mensupları yeni yapılanmada Kırmızı Beyazlıların hedefinin ne olacağının sorulması üzerine Tolga Öngören, ‘’Üst yönetimimiz hem tesisleşme hem de takım yapılanması anlamında bizlere çok destek oluyorlar. Hedefimiz ilerleyen yıllar için Eurocup’ta mücadele eden TOFAŞ Basketbol Takımını yaratmak. Takımımız her sene yükselen bir grafikle başarılara adım adım yürümesi en büyük hedefimiz’’ diye konuştu.

 

Gelecek sezonun yapılanmasıyla ilgili de konuşan Orhun Ene, Banivt’ten de öğrencisi olan Chuck Davis için girişimlerinin olduğunu ve eğer olursa bu sezondan itibaren kadrolarına katmak istediklerini belirtirken, ‘’Oturmuş bir Türk kadromuz olduğunu varsayarsak üstüne 3 tane kaliteli yabancı takviyesiyle hedeflerine yürüyen TOFAŞ’ı yaratacağımıza inanıyorum’’ diye konuştu.

 

Yemek sonunda Genel Menajer Tolga Öngören ve Başantrenör Orhun Ene Bursalı basın mensuplarına küçük hediyeler vererek yeni yıllarını kutladı ve günün anısına çekilen toplu fotoğrafla organizasyon sona erdi. 

Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor