Sportive
TBL PLAY OFF BASIN TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
  • Google+ ile paylaş
09.05.2016
Türkiye Basketbol Ligi Play-Off basın toplantısı bugün İstanbul Abdi İpekçi Spor Salonu'nda gerçekleşti.
Türkiye Basketbol Ligi Play-Off  basın toplantısı bugün İstanbul Abdi İpekçi Spor Salonu'nda gerçekleşti.

Bu sezon ligde çıktığı maçlardan 31 galibiyet alarak play-off'a lider olarak giren TOFAŞ'ta Başantrenör Orhun Ene ve başarılı oyuncu Tuğberk Gedikli basın toplantısında eşleşmeler hakkında açıklamalarda bulundu. Orhun Ene zorlu bir lig periyodu geride kaldığını belirterek, ''Saha avantajının dışında kazanılmış bir şey yok. Geçtiğimiz yıllardan da edindiğimiz tecrübelerle lig liderlerinin ne kadar zorladığını hepimiz biliyoruz. O yüzden önümüzde kazanılmayı bekleyen maçlar var. Çıkıp kalan işimizi de tamamlayacağız'' dedi.

Her geçen sene ligin değerinin katılan antrenörlerle ve oyuncularla beraber arttığına da değinen tecrübeli antrenör, ''Çok kaliteli bir sezon geride kaldı. Play-off'lar da aynı kalitede olacaktır. Favori biz olarak gözüksek de sahada basketbol oynanmadan bunun hiçbir anlamı yok. Her takıma sakatlıksız bir play-off serisi diliyorum'' diye konuştu. 

Tuğberk Gedikli de çok kaliteli takımlarla zorlu bir ligi geride bıraktıklarını söylerken, ''Hak ettiğimiz gibi lider olarak play-off'a girdik. Burada bulunan takımlar geride kalan 10 takıma da kaybetti. O yüzden herkesin herkesi yenebildiği bir lig. Play-off'ta ciddiyeti elden bırakmadan, hedefimiz olan Süper Lig'e emin adımlarla ilerlemeliyiz'' ifadelerini kullandı.

TBL PLAY-OFF ÇEYREK FİNAL SERİSİ MAÇ PROGRAMI

12 Mayıs Perşembe 19.00 I Tofaş Spor Salonu I TOFAŞ-Afyon Belediyespor

14 Mayıs Cumartesi 17.00 I Tofaş Spor Salonu I TOFAŞ-Afyon Belediyespor

17 Mayıs Salı 19.00 I Afyon Atatürk Spor Salonu I Afyon Belediyespor-TOFAŞ

19 Mayıs Perşembe 19.00 I Afyon Atatürk Spor Salonu I Afyon Belediyespor-TOFAŞ  (Gerekirse)

22 Mayıs Pazar 16.00 I Tofaş Spor Salonu I TOFAŞ-Afyon Belediyespor (Gerekirse)
Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor