Dafron
KAYA PEKER: BORMİO'DA İYİ SİNYALLER VERDİK
  • Google+ ile paylaş
10.09.2016
Kırmızı Beyazlı takımın tecrübeli kaptanı Kaya Peker geride kalan Bormio kampı hakkında açıklamalarda bulundu. Peker, ''Kuvvetli takımlarla oynamamız kampın verimini daha da arttırdı'' dedi.
Oyuncular için kampların hiç kolay olmadığına değinen Kaya Peker, ''Kime sorarsanız sorun sezonun en zor kısmı hazırlık dönemidir. Ama bizim böyle bir kampa ihtiyacımız vardı. 15 Ağustos'ta ilk çalışmalara başlamıştık. O günden bu güne bakınca gelişme kaydettiğimizi net bir şekilde görüyoruz. Burada herkes maksimum kuvvetini vererek çalıştı. En büyük avantajımız sakatlık yaşamadan dönüyor olmamız'' dedi.

HUZUR VE UYUM BAŞARIYI GETİRİR

Kampların bir diğer önemli yanının da tüm oyuncuların bir biriyle kaynaşmasına yardımcı olduğunu belirten başarılı kaptan, ''Takımımıza üç yeni oyuncu katıldı. Geçen seneden oturmuş bir kadromuz vardı. Benim görevim onların bu takıma uyumunu sağlamak. Takım içerisinde huzur ve uyum olursa nasıl başarılı olacağını geçen sene gösterdik. Bu sene de bunu sağlamak için Bormio kampını en iyi şekilde geçirmeye çalıştık'' ifadelerini kullandı.

HAZIRLIK MAÇI DA OLSA KİMSE KAYBETMEK İSTEMEZ

Bormio'da dört tane hazırlık maçı yaptıklarını ve hiç bir maçta geri adım atmadıklarını söyleyen Peker, ''Orhun abinin oynatmak istediği sistemler üzerine iyi bir hazırlık dönemi geçirdik. İlk maçın ikinci yarısı dışında geri kalan maçlarda istediklerimizi sahaya koyduk diyebiliriz. Hazırlık maçı da olsa kimse sezon başında maç kaybetmek istemez. Kuvvetli takımlarla oynamamız kampın verimini daha da arttırdı. Daha çok şeyler değişebilir ama ilk sinyallerin güzel olması hepimizi mutlu etti'' dedi.  

BORMİO'DA İYİ SİNYALLER VERDİK

Geçen sezon Türkiye Basketbol Ligi'nin çok üstünde bir takımla mücadele ettiklerini belirten Kaya Peker, ''Yeni bir başlangıç yapıyoruz. Bambaşka bir lig. Zor bir sezon bizi bekliyor. Ama burada ortaya koyduğumuzu performansla iyi sinyaller verdiğimizi düşünüyorum. Önümüzde Antalya ve Cevat Soydaş Turnuvaları var. Burada oynayacağımız maçlar sezon için daha net mesajlar vermemizi sağlayacak. Güzel bir sezon bizleri bekliyor'' diye konuştu.

BURSA'YI AVRUPA KUPALARINA TAŞIMAK İSTİYORUZ

Son olarak Bursalı basketbolseverlere de seslenen tecrübeli oyuncu, ''Bursa'da basketbol adına bence güzel bir olanacak var. Salonun yeri, salonun yeni olması bunlar önemli şeyler. Ama tabii ki her şeyden önemlisi iyi bir takımınızın olması. Biz takım olarak kendimize güveniyoruz ve taraftarımızla da bütünleşip sezon sonunda TOFAŞ'ı ve Bursa'yı yeniden Avrupa kupalarında oynatmak istiyoruz. Bunun için de taraftarlarımızı her maçta salona bekliyoruz. Çünkü Spor Toto Basketbol Süper Ligi'nde iç sahada maç kaybetmeyen takımlar üst sıralarda kendilerine yer buluyorlar. Bu anlamda da taraftarımıza büyük iş düşüyor'' diye konuştu.

Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor