Dafron
TOFAŞ VOLEYBOL TAKIMI HAZIRLIKLARINA DEVAM EDİYOR
  • Google+ ile paylaş
11.09.2016
Yeni sezonda genç ve tecrübeli oyunculardan kurulu bir kadro oluşturan TOFAŞ Voleybol Takımı çalışmalarına Bursa'da devam ediyor.

Erkekler Voleybol 1. Ligi'nde mücadele edecek olan TOFAŞ Voleybol Takımı yeni sezon hazırlıklarına Bursa'da ara vermeden devam ediyor. Haftanın üç günü çift üç gününü de tek antrenmanla değerlendiren Kırmızı Beyazlılarda Başantrenör Ünal Akgünel takımın çalışma isteğinden memnun olduğunu dile getirdi.

Ağustos ayının sonunda Alanya'da kamp çalışmalarını geçekleştirdiklerini belirten Akgünel, ''Yeni sezon çalışmalarımıza Ağustos ayının ilk haftasında başladık. Daha sonra kamp için Alanya'ya gittik. Orada çok güzel bir ortam vardı. Takımımızdaki tecrübeli oyuncuların yardımıyla da verimli bir kamp süreci geçirdik. Orayı en iyi şekilde değerlendirdiğimiz için mutluyuz'' dedi.

16 Ekim'de başlayacak olan sezonla ilgili olarak da konuşan tecrübeli antrenör, ''Ligimiz her sene çok çekişmeli maçlara sahne oluyor. Güçlü ekipler var. Biz de elimizdeki bütçeye göre bir kadro oluşturduk ve eğer işler ters gitmezse kendimizi play-off'un içine atmayı planlıyoruz. Bu sene kadromuzda daha fazla genç oyuncuya yer vereceğiz. Voleybol severler geçen sezon olduğu gibi bu sene de maçlarımızdan büyük zevk alacaklar'' diye konuştu.

TOFAŞ'IN ANTRENMANINDA MİLLİ YILDIZ


Yeni sezonda Çin'in Tianjin takımının formasını giyecek olan Türk Voleybol Milli Takımının en önemli pasör çaprazlarından biri olan Serhat Coşkun yaklaşık olarak bir buçuk aydır TOFAŞ Voleybol Takımıyla antrenmanlara çıkıyor. Çin'de yeni sezonun kasımın ortasında başlayacağını belirten yıldız oyuncu, ''Kariyerime bu sezon Çin'de devam edeceğim. Sezon orada geç açılacak o yüzden antrenmansız kalmak istemedim ve ikinci evim gibi olan Bursa'da eski antrenörüm Ünal Akgünel hocamın takımı TOFAŞ'la antrenmanlara çıkıyorum'' dedi.

TOFAŞ Voleybol Takımında takımda tecrübeli oyuncuların yanında çok sayıda genç ve yetenekli oyuncunun da bulunduğuna dikkat çeken Serhat Coşkun, ''Burada bulunmam hem kendi adıma hem de genç oyuncular adına çok önemli diye düşünüyorum. Onlara voleybol yaşantım boyunca kazandığım tecrübeleri aktarmaya çalışıyorum. Umarım bu süreç onlar için faydalı olur ve güzel bir voleybol yaşantıları olur'' ifadelerini kullandı.

Kendi kariyeri hakkında da konuşan Coşkun, ''Yıllarca Türkiye'de önemli takımlarda oynadım. Bu kararı verirken hem biraz değişiklik hem de Türk voleybolunu yurtdışına çıkarmak gerektiğini düşündüm. Bizim yaşımız geçiyor ama bizden sonra gelecek olan jenerasyonlara örnek olmasını istiyorum. Ülkemizi orada en iyi şekilde temsil edeceğime inanıyorum. Bunun için de şimdiden çalışmalarıma başladım. Umarım sakatlıksız güzel bir sezon olur'' diye konuştu.

Son olarak Çin'de farklı bir tecrübe yaşayacağını belirten 29 yaşındaki oyuncu, ''Benim için tamamiyle farklı bir kültür. Orada İngilizce'yi dahi çok az biliyorlar. Havalimanına indiğiniz zaman her şey Çince. Takım menajerimiz İngilizce biliyor. Onun yardımıyla bir şeyler yapmaya çalışacağım. Dediğim gibi çok farklı bir tecrübe olacak. Her şeyi yaşayıp göreceğiz'' dedi.

Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor