Sportive
TOFAŞ GELİŞİM KARTEPE'DE KAZANARAK BAŞLADI
  • Google+ ile paylaş
27.09.2016
The Green Park Kartepe Spor Köyü'nde düzenlenen Beyaz Gölge TB2L Turnuvası'nın ilk maçında TOFAŞ Gelişim iyi bir oyunla Antalyaspor'u 73-68 mağlup etti.

Karşılaşmanın ilk çeyreğini Antalyaspor 15-14 üstün tamamladı. Maçın ikinci çeyreğinde de skor başa baş gitti. Devre arasına da 33-33 eşitlikle gidildi. Üçüncü çeyreğin başlarında Antalyaspor bir ara farkı yedi sayıya kadar çıkarsa da TOFAŞ Gelişim çeyreğin bitimine dört dakika kala farkı eriterek skoru 41-40'a getirdi. Çeyreğin bitimine iki dakika kala da skor üstünlüğünü ele geçirdi. Son çeyreğe 51-43 TOFAŞ Gelişim üstünlüğüyle girildi.

Son çeyreğe Antalyaspor baskılı başladı ancak hücumda istediği dönüşü yapamadı. Maçın son 07:42'lik bölümüne 55-49 TOFAŞ üstünlüğüyle girildi. Bitime 06:30 kala fark üç sayıya indi. Ancak TOFAŞ Gelişim kalan sürede skorda önde kalmayı başardı ve maçtan 73-68 galip ayrıldı.

Serkan Erdoğan: "Açıkçası ben de böyle bir sonuç beklemiyordum"

TOFAŞ Gelişim Başantrenörü Serkan Erdoğan, karşılaşma sonrasında yaptığı değerlendirmede şu ifadeleri kullandı:

"Antalya bizim ligimizin en çok bütçesi olan ve en iddialı takımı. Açıkçası ben de böyle bir sonuç beklemiyordum. Ağır basacaklarını düşünüyordum. Bizim takımımız genç bir takım. Doğal olarak yaşlarından dolayı günü gününe uymuyor. Bugün de çok hata yaptık. Standardımızın da altında oynadık. Gençliğimizin verdiği enerjiyle oyunda kaldık. Bu sezon böyle maçları çok oynayacağız. Çok sürpriz galibiyetler ve mağlubiyetler alabileceğimizi düşünüyorum. Bizim tabii ki misyonumuz A takıma oyuncu kazandırmak olduğu için ben oyuncuların gelişimiyle daha çok ilgileniyorum. Bugün de yapılan savunma ve çocukların istekli olması güzeldi. Yarın daha da yorgun olacağız. Ancak biz genç bir takımız ve bol bol oyuncu değiştirerek oynamaya devam edeceğiz."

Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor