Dafron
ORHUN ENE: DERS ÇIKARACAĞIMIZ ÇOK ŞEY VAR
  • Google+ ile paylaş
22.10.2017
Ligde Beşiktaş karşısında aldığı galibiyetle liderliğini sürdüren TOFAŞ Basketbol Takımı’nda Başantrenör Orhun Ene, Siyah Beyazlıların düzen bozan bir basketbol oynadığını belirterek, “Bu maçtan ders çıkarabileceğimiz çok şey var” dedi.

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi 3. haftasında Beşiktaş Sompo Japan 83-79 yenerek 3’te 3 yapan TOFAŞ’ta Başantrenör Orhun Ene ve Kamerunlu oyuncu Kenny Kadji karşılaşma sonrası düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Bu sene basın toplantılarına daha mutlu geldiklerini ifade eden deneyimli çalıştırıcı, çok kaliteli bir takımı yendiklerini belirterek, “Normal basketbolumuzu oynamamışız gibi gözükse de Raymar Morgan olsun, Pierria Henry olsun oyuncularımın bu maçtan ders çıkarabileceği çok şey var. Çünkü Beşiktaş’ın oynadığı basketbol, düzenbozan bir basketbol. Bunu da çok başarıyla oynuyorlar. O yüzden onlara karşı oynarken dikkatli olmak lazım. İnanıyorum ki bundan sonra bu tip rakiplere karşı oynadığımızda daha az hata yapacaklardır. Oyunda kalmamız için iyi savunmamız, pres yapmamız gerektiğini biliyorduk. Biz de o basketbolu oynayacağımızı kendi sahamızda göstermiş olduk” dedi.

Şu ana kadar aldıkları üç galibiyetin ikisinin, geçen yıl lig kendilerinden yukarıda bitirmiş takımlara karşı olduğunu hatırlatan Orhun Ene, “O anlamda bu sezon için kar diyebileceğimiz galibiyetler. Ama hayat bitmiyor tabii ki. Basketbol; hele bir de Avrupa kupası oynuyorsanız öyle hızlı akan bir oyun ki.. Şimdi önümüzde çok önemli 2 deplasmanımız var. İlki Trento, ikincisi Sakarya deplasmanı. Tony Crocker daha yeni iyileşiyor. Kadir ve Caner henüz takıma dönmedi. Raymar Morgan ise sakatlığı nedeniyle 2 gündür antrenman yapamamıştı ama maça çıktı. Burada önemli olan daha fazla sakatlık vermemek. İnşallah önümüzdeki haftalarda diğer oyuncuların da aramıza katılmasıyla enerjimizin yükseleceğini düşünüyorum. Çünkü yavaş yavaş enerjimiz düşmeye başlıyor. Çok yüklendiğimiz oyuncular var. Onların iyi olarak gelmesi bizim için önemli” şeklinde konuştu.

Son olarak Bursalı basketbol severlere teşekkür eden Ene, sözlerini şu ifadelerle noktaladı; “Beşiktaş karşılaşmasında basketbolu seven ve bizi yalnız bırakmayan bir topluluk vardı yanımızda. İnşallah onları da artarak burada görmek istiyoruz. Hem sahada verdiği mücadeleyle, hem oynadığı oyun kalitesiyle onları çok güzel temsil edecek bir takımları var. İnşallah onlar da o desteği takımlarından esirgemezler.”


KENNY KADJİ: MENTAL OLARAK İYİ DURUMDAYIZ

TOFAŞ’ın Kamerunlu basketbolcusu Kenny Kadji, önümüzdeki haftalarda çok daha iyi duruma geleceklerini söyledi. Beşiktaş maçına mental olarak çok iyi hazırlandıklarını dile getiren Kadji, “Öncelikle rakibimizi tebrik etmek istiyorum. Çok iyi bir takım ve çok organize basketbol oynuyorlar. Biz de mental olarak çok iyi hazırlanmıştık maça. Teknik heyetimiz hafta boyunca bizi çok iyi hazırladı. Üzerine koyarak önümüzdeki haftalarda çok daha iyi duruma geleceğimizi umuyorum” diye konuştu.

Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor