Sportive
ORHUN ENE: ORGANİZASYONUMUZA SAHİP ÇIKMALIYIZ
  • Google+ ile paylaş
24.12.2017
Eskişehir Basket karşısında ilk yarı iyi oynadıklarını ancak ikinci devrede sadece topu çembere atmayı düşündüklerini belirterek, “Bizim yeniden iyi basketbol oynamamız için kendi organizasyonumuza sahip çıkmamız lazım” dedi.

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi 12. haftasında deplasmanda Eskişehir Basket’e 76-75 mağlup olan TOFAŞ’ta Başantrenör Orhun Ene ve takımın tecrübeli oyuncularından Barış Ermiş, karşılaşmayla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Sözlerine Eskişehir’i tebrik ederek başlayan deneyimli çalıştırıcı, birkaç haftadır iyi bir basketbol oynamadıklarını hatırlatarak, “Bu maçın ilk yarısında belki iyi bir basketbol oynadık ama devreyi 10 sayı farkla kapatmamız gerekirken, kapatamadık. Yoruluyorsunuz tabii ki. Avrupa kupalarından geliyoruz zor bir trafik. Salı günü de Eurocup’ta Zenit’le çok önemli bir maçımız var. Bu yenilgiyi oturup düşünecek zamanımız bile yok. Ama maçı değerlendirecek olursak ikinci yarı basketbol oynamadık. Topu sadece çembere atmayı düşündük. Organizasyon ve düzen içerisinde oynayamadık. Bizim yeniden iyi basketbol oynamamız için kendi organizasyonumuza sahip çıkmamız lazım” dedi. 

BARIŞ ERMİŞ: DEPLASMANLARDA DAHA AKILLI OYNAMALIYIZ


TOFAŞ Basketbol Takımının deneyimli oyun kurucularından Barış Ermiş ise Eskişehir Basket deplasmanında istedikleri hiçbir şeyi sahaya yansıtamadıklarını söyledi. Rakibin geri dönmesine izin verdiklerini dile getiren Ermiş, “Onlar da çok coşkulu oynadılar. Deplasmanlarda daha akıllı oynamamız lazım. Bunu unutuyoruz. Yapamadık. Nedenlerini kendi aramızda konuşacağız. Eskişehir’e galibiyetinden dolayı tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.  

Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor