Sportive
Tofaş Nilüfer Spor Salonu
  • Google+ ile paylaş


Bursa'nın en hızlı gelişen ilçelerinden biri olan Nilüfer'de bulunan Tofaş Spor Salonu 9240 metrekare alana inşa edilen, 6800 kişi kapasitesiyle Bursa halkına hizmet vermektedir. 19 yıl önce temeli atılan ve yıllarca atıl durumda bekleyen Nilüfer Spor Salonu uluslararası standartlarda inşa edilerek 19 Mart 2014 Çarşamba günü hizmete açılmıştır. 4 adet soyunma odasının yanı sıra, çeşitli branşlara hizmet veren 5 adet de küçük salonlarla Tofaş Spor Salonu Bursalı sporculara ev sahipliği yapmaktadır.

Tofaş Spor Salonu, Nilüfer ilçesi Fatih Sultan Mehmet Bulvarı'nda Bursa'nın önemli restaurant ve eğlence mekanlarının bulunduğu Podyumpark karşısında yer almaktadır.

Basketbol severler Tofaş Spor Salonu'na ulaşmak için şu alternatif yolları deneyebilir;

- Şehir merkezi olan Heykel'den geçen 9D isimli otobüs yolcularını salonun hemen karşısında yer alan durakta indirmektedir.

- Bursaray'la ulaşımını sağlamak isteyen spor severler Nilüfer İstasyonu'nda inerek Migros Market önünde yer alan duraktan binecekleri B8 isimli otobüse aktarma yaparak Tofaş Spor Salonu'na yine kolay bir şekilde ulaşımlarını sağlayabilirler. 

- Şehirler arası otobüsle Bursa'ya ulaşan spor severler terminal peronlarından kalkan 95/A ve 43/H otobüslerine binerek salonun önünde yer alan durakta inebilirler.


‘BASKETBUS’ İLE HAYDİ MAÇA!

Basketbol severleri ücretsiz olarak BursaRay’ın Organize Sanayi ve Nilüfer istasyonlarından TOFAŞ Spor Salonu’na taşıyan ‘Basketbus’ taraftarların daha rahat bir şekilde salona ulaşımını sağlıyor. Özel olarak tasarlanan otobüsler, 2019-2020 sezonu boyunca TOFAŞ’ın her iç saha maçı öncesi ve sonrasında Mavi Yeşilli taraftarlara hizmet verecek. 

BASKETBUS NEDİR?

Basketbus; BursaRay’ın Organize Sanayi ve Nilüfer istasyonlarından TOFAŞ Spor Salonu’na ücretsiz ring yaparak taraftarların ulaşımını sağlayacak.

HAREKET SAATLERİ?

TOFAŞ Basketbol Takımı’nın her iç saha maçından 60 dakika önce ilk seferini belirlenen istasyonlardan gerçekleştirir. Saat başı ve buçuklarda olmak üzere maç saatine kadar 2 sefer ile istasyon-salon arası ring seferi yapar. Karşılaşmanın ardından da 2 sefer ile yine TOFAŞ Spor Salonu-BursaRay istasyonları arası ücretsiz ulaşım sağlar.

- Oturma planının büyük halini görmek için fotoğrafı yeni sekmede açınız.


Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor