Sportive
BGL GELİŞİM KAMPI 24_27 OCAK’TA BURSA’DA
  • Google+ ile paylaş
22.01.2018
Basketbol Gençler Ligi Gelişim Kampı, 24-27 Ocak 2018 tarihleri arasında Bursa’da gerçekleştirilecek. Kampa, Mustafa V. Koç Spor Salonu ev sahipliği yapacak.

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) tarafından bu yıl ilk kez uygulanan Basketbol Gençler Ligi (BGL), genç oyuncuların gelişimine katkı sağlamaya devam ediyor. “Sahne Gençlerin” sloganıyla düzenlenen ligde normal sezonun sona ermesiyle Final Grubu maçları öncesi verilen arada takımlar Basketbol Gençler Ligi Gelişim Kampı’na katılacak. 24-27 Ocak 2018 tarihleri arasında TOFAŞ Spor Kulübü’nün tesislerinde, Mustafa V. Koç Spor Salonu’nda ilk kez gerçekleştirilecek BGL Gelişim Kampı’nda dört gün boyunca basketbolun tecrübeli isimleri, katılımcılara deneyim ve bilgilerini aktaracak.

Gelişim kampında; Basketbol Gençler Ligi takımlarından 48 basketbolcunun yanı sıra, (1999 doğumlu 16 basketbolcu, 2000 doğumlu 16 basketbolcu ve 2001 doğumlu 16 basketbolcu), 20 BGL kulübünün başantrenörleri, altyapı yöneticileri ve kondisyonerler katılacak.

Basketbol Gençler Ligi Gelişim Kampı’nda; Türk basketbolunun duayen isimlerinden Aydın Örs; TOFAŞ Basketbol Takımı Genel Menajeri Tolga Öngören, Başantrenörü Orhun Ene; MHK Üyesi Dr. Rüştü Nuran; TBF Sağlık Kurulu Üyesi Öğ.Gör.Dr. Kerem Ülkü ile Milli Takımlar ve Sakarya Büyükşehir Basketbol Kondisyoneri Ertan Bedir de eğitmen olarak yer alacak.

TBF Sağlık Kurulu ile Acıbadem Sports Ekibi işbirliğiyle, Basketbol Gençler Ligi Gelişim Kampı’na katılan basketbolculara sakatlık risk ve performans analizleri yapılacak.

MUSTAFA V. KOÇ SPOR SALONU


Koç Holding ve Tofaş’ın Yönetim Kurulu Başkanlığını yapan merhum Mustafa V. Koç’un adını taşıyan Spor Salonu, 9 Haziran 2016 tarihinde hizmete açıldı. Toplam 5 bin 800 metrekarelik kullanım alanı içerisinde 3 basketbol sahası bulunan tesis, spor salonu, fitness merkezi, fuaye alanı, soyunma odaları, rehabilitasyon alanı ve ofisler ile birlikte 6 ana bölümden oluşuyor. Parke ve potaları NBA standartlarını taşıyan spor salonunun, toplam saha alanı ise 2 bin 600 metrekare. Spor salonunda sahalar perdeler ile ayrılabilirken, gerektiğinde voleybol, masa tenisi gibi farklı spor dalları için de kullanılabiliyor. Tofaş Fabrikası arazisi içerisinde yer alan Mustafa V. Koç Spor Salonu, Tofaş Spor Kulübü ve Tofaş çalışanlarının yanı sıra Bursa’daki binlerce amatör sporcuya da hizmet veriyor.

Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor