Budget
BGL FİNAL GRUBU 2. HAFTA: GALATASARAY 63:75 TOFAŞ
  • Google+ ile paylaş
05.02.2018
TOFAŞ Basketbol Genç Takımı, BGL Final Grubu’ndaki ilk galibiyetini Galatasaray deplasmanında aldı. Mavi Yeşilliler, ilk yarısını geride kapattığı karşılaşmadan 63-75 galip ayrılmayı başardı.

TOFAŞ, Basketbol Gençler Ligi (BGL) Final Grubu 2. hafta mücadelesinde deplasmanda Galatasaray ile karşı karşıya geldi. Ahmet Cömert Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmaya Mert Konuk, Eray Durmayaz, Emirhan Merdin, Ömer Yavaş, Çağatay Afşar beşiyle başlayan Mavi Yeşilliler, ilk dakikalarda rakibin sayılarına Ömer Yavaş, Emirhan, Çağatay Afşar ve Eray Durmayaz ile karşılık verdi. Maçın 5. dakikasını 11-9 geride geçen Bursa temsilcisi, Emre Tanışan, Mustafa Atasoy ve Mert Konuk’un basketleriyle üstünlüğü sağlayarak ilk çeyreği 17-20 üstünlükle kapattı.

İkinci çeyrekte de Emre Tanışan ile ilk basketi bulan taraf olan TOFAŞ, rakibin sert savunması karşısında Arjin Şahin, Kerem Utku ve Cem Kılıç’ın sayılarına engel olamayınca 14. dakika içinde 23-22 geriye düştü. Emirhan Merdin, Bilgehan Diril ve Ömer Yavaş’ın skor katkısıyla üstünlüğü yeniden eline alan Bursa ekibi, ev sahibi takımın Kerem Utku Karabacak, Alp Aşut, Mehmet Utku Tuğsal ve Ali Ömer Bülbül’ün elinden sayılar bulmasıyla soyunma odasına 36-33 geride girdi.

Emre Tanışan ve Çağatay Afşar ikilisinin sayılarıyla üçüncü çeyreğin başında oyuna ağırlığını koyan TOFAŞ Basketbol Genç Takımı, Emirhan Merdin, Mustafa Atasoy ve Emre Tanışan’ın sayılarıyla 28. dakikada 9 sayılık farkı yakaladı: 44-53. Kalan bölümde de Emirhan Merdin’in elinden skor üreten Erhan Toker’in öğrencileri, son periyoda 47-56 üstünlükle girdi. Dördüncü çeyrekte Emre Tanışan ve Emirhan Merdin’in basketleriyle aradaki mesafeyi korumayı başaran TOFAŞ, kalan bölümde de Ömer Yavaş, Çağatay Afşar, Eray Durmayaz, Berkan Aksu ve Emirhan Merdin’in sayılarıyla sonuca giderek parkeden 63-75 galip ayrıldı. 

BGL Final Grubu’ndaki ilk galibiyetine imza atan TOFAŞ Basketbol Genç Takımı, 3. haftada 11 Şubat Pazar günü evinde Bahçeşehir Koleji’yle karşı karşıya gelecek. TOFAŞ Spor Salonu’ndaki maç saat 13.00’te başlayacak.

İSTATİSTİKLER; 


Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor