Sportive
ORHUN ENE: BÜTÜNLÜĞÜMÜZÜ BOZMADAN ÖNÜMÜZE BAKACAĞIZ
  • Google+ ile paylaş
18.03.2018
Banvit karşısında geriye düşmelerine rağmen geri gelmesini bildiklerini ancak dördüncü çeyreği iyi oynayamadıklarını belirten Başantrenör Orhun Ene, “Zorlu bir seviyeye giriyoruz. Bu maçı bir an önce unutup önümüzdeki maçlara konsantre olacağız” dedi

Tahincioğlu Basketbol Süper Lig 21. haftasında evinde Banvit’e 93-104 mağlup olan TOFAŞ’ta Başantrenör Orhun Ene ve Kamerunlu oyuncu Kenny Kadji karşılaşmayla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Banvit’i aldığı galibiyetten dolayı tebrik eden deneyimli çalıştırıcı, “Kazanmayı hak ettiler. Biz de eğer dördüncü periyodu iyi oynayabilseydik maçı biz kazanabilirdik ama son periyoda kötü başladık ve 3-4 dakika içerisinde de rakibe çok pozisyon vererek geri düştük. Dördüncü periyoda kadar verdiğimiz mücadelede dönem dönem geriye düştüğümüz anlar var ama geri gelmesini bildik. Geçen haftalardan gelen bir düşüş yaşıyorduk. Bunu da özgüvenimizle çözüyorduk ama Banvit iyi bir takım. Oyunun sonunda böyle yakalandığınız zaman geri gelmek kolay olmuyor” şeklinde konuştu. 

Bu maçı unutup önlerindeki zorlu maçlara konsantre olmaları gerektiğini vurgulayan Orhun Ene, “Son bölümde pres yaparken rakibe çok pozisyon verdik ve dördüncü periyot çok sayı yedik. Ancak üç periyot 64 sayıda tuttuğumuz Banvit’e esas ilk periyot çok sayı imkanı tanıdık. O yüzden maça daha iyi başlamamız lazım. Takımların bu zamanlarda inişleri-çıkışları olacak. Yaptığımız hataları elbet konuşacağız ama biz kendi bütünlüğümüzü bozmadan, maçı birilerinin yüzünden kazanıp, birilerinin yüzünden kaybetmeyecek bir kafa yapısına sahibiz. Böyle bir mantalitemiz var. Kişileri değil, sistemi sorgularız. O sistemi oluşturan da bizleriz. Bana göre bugüne kadar ligde iyi mücadele ettik. Bu tip maçlardan sonra da tekrar iyi bir dönüş yapmamız gerekiyor. Zorlu bir seviyeye giriyoruz. Bunu bir an önce unutup önümüzdeki maçlara konsantre olacağız” dedi.

KENNY KADJI: DAHA İYİ OLMAYA ÇALIŞACAĞIZ


TOFAŞ Basketbol Takımı’nın Kamerunlu oyuncusu Kenny Kadji de Banvit karşılaşmasıyla ilgili şu ifadeleri kullandı; “Çok zor bir maç oynadık. Rakibimizin çok da iyi oyun planı vardı. Bize karşı çok iyi oyun sergilediler. Özellikle şutlarda yüzdeli isabet buldular. Biz, bundan sonrası için daha iyi antrenmanlar yaparak önümüzdeki maçlar için daha iyi olmaya çalışacağız.”

Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor