Sportive
BOYLARI KADAR KİTAP OKUDULAR
  • Google+ ile paylaş
25.04.2018
TOFAŞ Spor Kulübü Genel Menajeri Tolga Öngören ile basketbolcular Josh Owens ve Yiğit Arslan, Nilüfer Belediyesi’nin bu yıl yedincisini düzenlediği “Boyun Kadar Kitap Oku” etkinliğinde katılımcılarla deneyimlerini paylaştı.

Nilüfer Belediyesi’nin, ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin kitap ve kütüphaneyle ilişkilerinin güçlenmesi, okuma ilgileri ve anlama düzeylerinin gelişmesine katkı sağlanması amacıyla düzenlediği “Boyun Kadar Kitap Oku” etkinliği bu eğitim döneminde de amacına ulaştı. 7 yıldır devam eden “Boyun Kadar Kitap Oku” projesi ile 2017-2018 eğitim döneminde binlerce çocuk kitap okudu. 2017-2018 eğitim dönemi ile birlikte başlayan etkinliğe, Nilüfer sınırlarında bulunan devlet okullarında öğrenim gören 2 bin 435 öğrenci katıldı. Her geçen yıl çıtayı daha da yükselten öğrenciler bu dönemde 60 bin 763 kitap yani 6 milyon 523 bin 908 sayfa okudu. Yarışma için 66 farklı okuldan gerçekleşen başvurularda 280 öğretmen de öğrencilerin kitap özetlerini izleyerek projeye katkı sundu.

Nilüfer Belediyesi’nin Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Nilüfer Rotary Kulübü iş birliği ile düzenlediği “Boyun Kadar Kitap Oku” etkinliği ödül töreni ile tamamlandı. Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Nilüfer Rotary Kulübü Dönem Başkanı Mehmet Yediler ve Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Selami Güllülü’nün katıldığı Bursa Akademik Odalar Birliği Oditoryum’daki ödül töreninin onur konuğu ise Tofaş Spor Kulübü Genel Menejeri Tolga Öngören ile basketbolcular Yiğit Arslan ve Josh Owens oldu. Öğrencilerin aileleri de ödül kazanan çocuklarını yalnız bırakmadı, sevinçlerine ortak oldu.

Ödül töreninde bilginin ekmek kadar, su kadar önemli olduğunu belirten Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, “Kitap okumak bir yaşam biçimi olmalı” diyerek etkinliğe katılan herkese teşekkür etti. Kitap okumanın önemine değinen basketbolcular Josh Owens ve Yiğit Arslan da katılımcılarla deneyimlerini ve başarı hikayelerini paylaştı.

Dereceye giren ilkokul öğrencilerine öğretmenleriyle birlikte Eskişehir gezisi, ortaokul öğrencilerine de İstanbul gezisi hediye edildi.

Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor