Sportive
RANA’NIN HİKAYESİ: BEN BİR LİDERİM!
  • Google+ ile paylaş
27.04.2018
Euroleague One Team ‘liderlik’ eğitimlerimizde dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Yeni Nesil TOFAŞ öğrencilerimizden Rana Turan, artık tam bir lider ve kaptan gibi hareket ederek rol model oluyor.

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi ekiplerinden TOFAŞ, Euroleague’in sosyal sorumluluk programı One Team (tek takım) kapsamındaki etkinliklerine devam ediyor. Kulübün efsanevi oyuncularından Euroleague OneTeam ‘kulüp elçisi’ David Rivers tarafından 3-4 Mart 2018 tarihlerinde Mustafa V. Koç Spor Salonu’nda gerçekleştirilen ‘liderlik’ eğitimlerinin ardından çalışmalar, Yeni Nesil TOFAŞ eğitimlerinin verildiği ilçelerde sürerken, eğitimler sırasında bir isim hem David Rivers’ın hem de antrenörlerin dikkatini çekti.

Kulübün; çocuklara spor eğitiminin ötesinde, yaşamın her alanında başarılı olmalarına yardımcı olarak bir kültür ve bakış açısı kazandırmak üzere hayata geçirdiği Yeni Nesil TOFAŞ projesi kapsamında Harmancık’ta eğitim gören Rana Turan, One Team eğitimlerinde ön plana çıkmayı başarırken, katıldığı aktiviteler sayesinde gerçek bir lider gibi parlamaya başladı. Artık Rana, boyuna göre kendine olan özgüvenini geliştirdi, kendine ve yeteneklerine inanmaya başladı. Özetle Rana, günden güne daha düzenli ve disiplinli gelirken, arkadaşlarıyla da daha iyi iletişim kurmaya başladı.

Rana’nın One Team ‘liderlik’ eğitimlerine katılımıyla kişisel olarak kendini ne kadar geliştiğini görmenin müthiş bir şey olduğunu belirten David Rivers, “Rana, artık bir lider ve kaptan gibi hareket ederek etrafındaki diğer insanlar için rol model oluyor. Sporun ne kadar insanı geliştirdiğinin açık bir örneği durumunda ve neden bütün Avrupa’da bu kadar çok insanın ONE Team Programıyla kişilerin hayatlarının gelişimi için bu kadar çok çalıştığını gösteriyor” şeklinde değerlendirmelerde bulundu.

Euroleague One Team ‘liderlik’ eğitimlerimiz nasıl mı geçti? Gelin bunu Yeni Nesil TOFAŞ öğrencimiz Rana'dan dinleyelim!


Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor