Budget
ORHUN ENE: ÇABAMIZIN KARŞILIĞINI PLAY_OFF’TA ALMAK İSTİYORUZ
  • Google+ ile paylaş
30.04.2018
Eskişehir Basket ile play-off sertliğinde bir maç oynadıklarını belirten Orhun Ene, “Son 4 maçımızda da alabildiğimiz kadar galibiyet alıp, normal sezonu güzel bir şekilde bitirmek ve play-off’ta da bu çabamızın karşılığını almak istiyoruz" dedi.

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi 27. haftasında evinde Eskişehir Basket’i 73-69 mağlup ederek bu sezonki 21. galibiyetine ulaşan TOFAŞ’ta Başantrenör Orhun Ene ve ABD’li oyun kurucu Pierria Henry, karşılaşmayla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Basın toplantısında sözlerine; aşil tendonundan yaşadığı sakatlık sürecinde desteklerinden ve katkılarından dolayı teknik ekibine teşekkür ederek başlayan Ene, “Yalçın Coach’a, Murat Coach, Sedat Coach ve Bora Coach’a teşekkür etmek istiyorum. Benim bu sıkıntılı dönemimde onlar takımla beraber çok değerli bir zaman geçirdiler ve onu da boş geçirmediler. Eskişehir Basket maçına baktığımız zaman saha içi yüzdelerimiz belki düşük olabilir fakat biz geçen hafta maç oynamadığımız için antrenmanlarda biraz yükleme yaptık. Play-off öncesi son bir antrenman periyodumuz vardı. Orada takımı zorlayarak, tekrardan fiziksel anlamda bacakları dolduralım istedik. Eskişehir Basket takımı ritimli oynayan, başarılı bir lig takımı. Ancak bence savunma tarafında yani vücut vücuda enerji tarafında sert de bir maç oynandı. Hakemler de play-off sertliğinde bir maç oynanmasına izin verdiler ki bu durumun bizim için iyi olduğunu düşünüyorum. Bu mücadelede rakibimizi 69 sayıda tuttuk. Hücum ritmi anlamında sorunumuzun olduğunu düşünmüyorum. Şimdi üç günde bir maç oynayacağız. Orada istediğimiz ritmi yakalayacağımızı umuyorum” dedi.

Sezonun sonunu da iyi oynamak istediklerini kaydeden Orhun Ene, “20 galibiyetin üstü inanılmaz bir şeydi. Dört hafta kala 21 galibiyetimiz oldu. Bence çok değerli bu kadar galibiyete ulaşmak. Oyuncu arkadaşlarımızı da tebrik ediyorum. Sezonun sonuna kadar oyunun içindeler. Bu bir dirençtir. Bizim gibi takımlar kırılgan olabilirler ama biz bu kırılganlığı göstermedik. Lig içinde baktığınız zaman çok kaliteli takımlar var. Onlarla karşılaştırdığınız zaman bizim gibi takımların bu kadar çıkış yaptıktan sonra orada kalabilmesi, oraya saplanması ve o pozisyonu devam ettirmesi kolay bir şey değil. Haftalardır bunu devam ettiriyoruz. Onun için bu durumun değerli olduğunu düşünüyorum. İnşallah son 4 maçımızda da alabildiğimiz kadar galibiyet alıp, normal sezonu güzel bir şekilde bitirmek ve ondan sonra da play-off’ta bu çabamızın karşılığını almak istiyoruz” şeklinde konuştu.


PIERRIA HENRY: TARAFTARIMIZ ENERJİLERİNİ SAHAYA YANSITTI

TOFAŞ Basketbol Takımı’nın ABD’li gardı Pierria Henry de Eskişehir Basket karşılaşmasıyla ilgili şu ifadeleri kullandı; “Öncelikle Tanrı’ya şükretmek istiyorum. Takım arkadaşlarımla çok sıkı mücadele ettik. Maç boyunca beraber olmaya devam ettik ve bu bize bağlılık sağladı. Buna şükretmek istiyorum. Eskişehir Basket takımı bize karşı çok sert, çok iyi bir basketbol oynadı. Play-off öncesi bizim için de iyi bir antrenman oldu. Kaybettiğimiz ritmi yeniden sağlamamızda da faydalı oldu. Bundan sonrası için de play-off öncesi konsantrasyonumuzu sağlayıp, sert bir şekilde antrenmanlarımızı yaparak play-off’a hazırlanmak istiyoruz. Son olarak da taraftarımıza değinmek istiyorum. Çok elektrikli bir ortam vardı. Yarattıkları atmosferle bunu sahaya çok iyi yansıttılar. Bu yüzden onlara da çok teşekkür ediyorum.”

Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor